Yatırım yapmaya başla!

Popüler Müzik Uygulaması Spotify ‘Araç Görünümü’ Modunu Test Ediyor

Çevrimiçi müzik uygulaması Spotify, araç kullanımı sırasında müzik deneyimini kolaylaştırmak için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.
Popüler Müzik Uygulaması Spotify ‘Araç Görünümü’ Modunu Test Ediyor

Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik uygulaması Spotify, büyümesini hızla sürdürürken bir yandanda kullanım deneyimini iyileştirmek için hızla çalışıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde 200 milyon aktif kullanıcıya hizmet verdiğini açıklamıştı. Kullanıcı kitlesi hızla artan Spotify, araç kullanımı sırasında müzik dinlemek isteyenler için yeni bir özellik test ediyor.

Aslına bakacak olursak şirket genel anlamda müzik deneyimini daha kolay bir hale getirmek için sürekli yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Uygulamanın en çok kullanıldığı alanlardan birisi ise araç müzik sistemleri olmakta. Araç görünümü adı ile duyurulan özellik sayesinde kullanıcılar sürüş esnasında daha rahat müzik dinleme imkanı bulacaklar.

Spotify’a Araç Görünümü Modu Geliyor

Spotify’a Araç Görünümü Modu Geliyor

Geliştirilen yeni araç modu özelliği ile Bluetooth bağlantısı ile özellik otomatik olarak aktif hale geliyor. Özellik henüz test aşamasında olduğu için albüm kapaklarını görmek mümkün olmuyor. Ancak önümüzdeki dönemde bu gibi aksaklıkların giderilmesi bekleniyor. 2017 yılının Temmuz ayında genişletilmiş oynatma listeleri ve mikrofon simgesi geliştirmişti.

Ancak test sürecinde olan araç görünümü modunda bu özelliklere henüz yer verilmemiş. Eğer Spotify’ın yeni özelliğinden memnun kalmadıysanız araç görünümünü devre dışı bırakmak mümkün. Aynı şekilde ayarlar menüsünden de bu özelliği kapatmak mümkün. Uygulama son olarak araç görünüm modunun yanında bir başka sosyal medya platformuna dair verdiği destekle gündeme geldi.

Tinder’a Spotify Desteği

Tinder’a Spotify Desteği

Dünya genelindeki en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Tinder’a kullanıcı etkileşimini artıracak yeni bir özellik ekleniyor. Bundan böyle tanışma uygulaması olan Tinder’da Spotify vasıtası ile müzik paylaşmak mümkün olacak. Sohbetlere dahil olacak müzik paylaşımı özelliği ile insanların birbirleri ile eşleşmesinde Spotify rol oynamış olacak.

Müzik zevkinin insanların psikolojisi üzerindeki etkisi bilimsel olarak kanıtlamış bir konu. Spotify’ın vermiş olduğu bu destek sayesinde Tinder’daki kullanıcılar ortak ruh hallerini ve birbirlerine yakın hissettikleri kişileri daha rahat görme imkanı bulacaklar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum