Yatırım yapmaya başla!

Spotify Apple Watch Kullanıcılarına Özel Uygulama Geliştiriyor

Çevrimiçi müzik servisi Spotify, Apple Watch ile kullanılabilecek yeni uygulamasının testlerine başladı.
Spotify Apple Watch Kullanıcılarına Özel Uygulama Geliştiriyor

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi Spotify, milyonlarca kullanıcısının taleplerine cevap verecek yeni özellikler yayınlamaya devam ediyor. Her ne kadar şirket üçüncü çeyrek itibari ile gelirlerinde düşüş yaşamış olsa da halen dünyanın en büyük müzik servisi olarak faaliyet göstermekte.

Masaüstü, iOS ve Android platformlarında kullanılan Spotify, uzun zamandır Apple Watch kullanıcıları tarafından yeni bir uygulama geliştirmesi isteniyordu. Şirket daha önce Android tarafından geliştirilen Wear OS için özel bir uygulama geliştirmişti. Müzik servisi şimdi Apple Watch kullanıcıları için uzun zamandır beklenen uygulamanın startını verdi.

Spotify’dan Apple Watch Uygulaması

Spotify’dan Apple Watch Uygulaması

Spotfiy’ın aslında uzun zamandır Apple Watch uygulaması için çalıştığı biliniyordu. Gelen bilgiler Spotify’ın söz konusu uygulama için testlere başladığını ortaya koydu. Apple Watch kullanıcıları Spotify’ı kullanmak için bugüne kadar akıllı telefon vasıtası ile kullanabiliyordu.

Ancak yeni uygulama ile buna gerek kalmayacak. Apple Watch için tasarlanan özel uygulamada, çalan müziği durdurmak ya da yeniden başlatmak gibi son derece basit kontrollere yer verilmiş. Uygulamanın çevrimdışı destek sunup sunmayacağı ise merak edilen bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

Spotify Apple Music’e Bir Alanda Daha Rakip Oluyor

Spotify Apple Music’e Bir Alanda Daha Rakip Oluyor

Kullanıcıların epeydir beklediği Apple Watch uygulaması ile Spotfiy, rakibi olan Apple Music’in karşısına bir mecrada daha çıkıyor. Apple Watch kullanıcıları bugüne kadar Apple Music üzerinden müzik dinleyebiliyordu. Ancak önümüzdeki günlerden itibaren bu platformda da iki müzik servisinin karşı karşıya geldiğini göreceğiz.

Beta uygulaması üzerinde uzun zamandır çalışıldığı için Apple Watch 4 modeli ile uyumlu olmadığı belirtildi. Ancak uygulamanın tüm kullanıcılara sunulması ile beraber söz konusu eksikliklerin de giderileceği düşünülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum