Yatırım yapmaya başla!

Spotify Android için Uyku Zamanlaması ve Arkadaşlar Arası Bağlantı Özelliğini Test Ediyor

Çevrimiçi müzik servisi Spotify’ın Android uygulamasına yönelik yeni özellikler geliştirildiği ortaya çıktı.
Spotify Android için Uyku Zamanlaması ve Arkadaşlar Arası Bağlantı Özelliğini Test Ediyor

Dünyanın en çok kullanıcı sayısına sahip çevrimiçi müzik uygulaması Spotify, kullanım deneyimini artırmak adına dikkat çekici özellikler üzerinde çalışıyor. Platform geçtiğimiz günlerde çalma listelerinin kişiye özel olacağını duyurmuştu. Son olarak gelen yenilikler Android kullanıcılarını ilgilendiriyor. Jane Manchun Wong’un Android beta sürümünde keşfettiği iki yeni özellik öne çıkıyor.

Android beta kodlarında fark edilen özelliklerden birincisi uyku zamanlayıcısı oldu.Bir diğer test edilen özellik ise arkadaşlar arasında cihazlara bağlantı kurulmasına olanak sağlıyor. İsveçli müzik servisinin üzerinde çalıştığı özellikler mobil kullanım deneyimini bir üst seviyeye çıkaracak diyebiliriz.

Android Uygulamasına Yeni Özellikler Geliyor

Spotify, Android kullanıcılarının müzik dinlerken uyumalarına yönelik bir özelliği test ediyor. Wong’un ortaya çıkardığı özellikte, kullanıcılar uygulamayı istedikleri bir süreye zamanlama imkanına sahip olacaklar. Müzik dinleyerek uyuyan kullanıcılar, yapacakları zamanlama ile uygulamanın otomatik olarak kapanmasını sağlayabilecek. Özelliğin televizyonlardaki kapanma süresi fonksiyonu ile benzerlik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Wong’un keşfettiği bir diğer özelliğe değinecek olursak, arkadaşlar arasında bağlantı kurulması mümkün olacak. Kullanıcılar arkadaş listesinde bulunan kişilerin cihazına bağlanıp müzik listelerini düzenleyebilecek. Burada aynı zamanda kendi şarkılarınızı kolay bir şekilde arkadaşınız ile paylaşabileceksiniz. Spotify’ın üzerinde çalıştığı bu özellik ile sosyal medya platformuna evrildiği görülüyor.

Çevrimiçi servise son olarak gelen özellik ile üçüncü parti uygulamaları ilgilendiriyor. Kullanıcıların Spotify üzerinden Waze ve Google Haritalar özelliği ile bağlantı kurması bekleniyor. Şimdilik navigasyon uygulamalarına özel olan bu özellik, ilerleyen dönemde daha geniş bir yelpazeye sahip olabilir. Söz konusu özellikler şu an için Android uygulaması için test ediliyor. Daha sonra iOS için bu özelliklerin sunulup sunulmayacağı soru işareti. Ancak yakın zamanda Android için yeni özelliklerin yolda olduğunu söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum