Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Spotify Aile Paketi için Ebeveyn Uygulamasını Kullanıma Sunuyor

Çevrimiçi müzik servisi Spotify’da aile paketi kullanıcıları için yeni bir özellik sunuluyor. Ebeveyn filtresi adı verilen özellik ile paket sahipleri çocukların uygunsuz şarkı dinlemesinin önüne geçebilecek.
Spotify Aile Paketi için Ebeveyn Uygulamasını Kullanıma Sunuyor
HABER GİRİŞ

Spotify ilk çıktığı günden bu yana yaygınlaşarak başlıca dijital müzik uygulamaları arasında yerini almış durumda. 200 milyonu aşkın abonesi ile her geçen gün daha da büyüyen çevrimiçi müzik servisi, sürekli yeni özellikler geliştirerek kullanım deneyimini artırmaya devam ediyor. Şirket özellikle ücretli yani Premium kullanıcılarına yönelik yeni özellikler geliştiriyor ve yoğun ilgi görüyor. Geçtiğimiz günlerde üyelik ücretlerine zam yapacağı iddia edilen müzik servisi, birden fazla Premium paket seçeneğine sahip.

Bu paketler arasında en geniş kapsamlı olanı ise Aile Paketi olmakta. 2014 yılından beri kullanımda olan Aile Paketi en fazla 5 kişi tarafından kullanılıyor ve ülkemizde aylık 20.99 TL fiyat ile satışa sunuluyor. Bu hesabın doğru şekilde kullanılması için tüm kullanıcıların aynı adreste ikamet etmesi gerekiyor. İsveç merkezli müzik servisi Aile Paketi kullanıcılarını ilgilendiren yeni bir özelliği kullanıma sunmaya başladı. Bir süredir konuşulan ebeveyn filtresi özelliği Aile Paketi kullanıcıları için dağıtılıyor.

Ebeveynler için Filtre Uygulaması

Ebeveynler için Filtre Uygulaması

Günümüzde pek çok servisin çocukların zararlı içeriklere ulaşmasını engellemek adına ebeveyn kontrol uygulamaları geliştirdiği biliniyor. Özellikle 18 yaş altı çocukların uygunsuz içeriklere maruz kalmaması adına anne ve babalar onlara özel filtreler uyguluyor. Popüler müzik servisi Spotify, ebeveyn filtresi adını verdiği yeni özelliğini kullanıma sunmaya başladı. Özellik ilk olarak İrlanda’da yayınlandı ve kısa sürede dünya genelinde yayılması bekleniyor.

Ebeveyn filtresinin nasıl çalışacağına değinecek olursak, ödemeyi yapan hesap sahibinin gerekli tanımlamaları yapması gerekiyor. Aktif hale getirilen filtre sonrasında çocuk kullanıcıların bunu kapatması için tanımlanan pin kodunu girmesi gerekiyor. Aksi takdirde küfürlü ve müstehcen ifadeler içeren şarkılara bu kullanıcılar tarafından ulaşmak mümkün olmayacak.

GCM Yatırım Banner

Aile Bireyleri için Ortak Listeler Oluşturulacak

Aile Bireyleri için Ortak Listeler Oluşturulacak

Dijital müzik platformunun kullanıma sunduğu tek özellik ebeveyn filtresi değil. Aile Paketi kullanıcılarını ilgilendiren bir diğer özellik ise ortak çalma listeleri oluşturmak oluyor. ‘Aile Mix’ adı verilen çalma listesi ile plana dahil kullanıcılara özel listeler oluşturulacak. Spotify pakete kayıtlı kullanıcıların dinleme alışkanlıklarını analiz edecek.

Tüm kullanıcıların müzik dinleme alışkanlıklarına göre oluşturulmuş özel bir çalma listesi Spotify tarafından oluşturulacak. Geçtiğimiz günlerde şirket çalma listelerini kullanıcıların kendi arkadaşları ile oluşturması üzerinde yeni bir özellik üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Bu özelliğin aile paketine uyarlanmış halinin geldiğini söylemek mümkün. Diğer yandan müzik servisi aile paketinin kötüye kullanımının olup olmadığıan dair sürekli doğrulama testleri yapmaya devam ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.