Yatırım yapmaya başla!

Spotify 200 Milyon Dolar Karşılığında Gimlet’i Satın Almayı Planlıyor

Çevrimiçi müzik uygulaması Spotify’ın Gimlet’i satın alma görüşmeleri yaptığı söylendi. Detaylar haberimizde;
Spotify 200 Milyon Dolar Karşılığında Gimlet’i Satın Almayı Planlıyor

Çevrimiçi müzik servisi Spotify’ın podcast şirketi Gimlet’i satın almak için görüşmeler yaptığı söylendi. Recode’un iddiasına göre Spotify’ın Gimlet’le anlaşma yapması durumunda, bunun İsveçli şirkete tekliflerini müziğin ötesinde çeşitlendirmek için destek vereceği vurgulandı.

Gimlet Media’yı bünyesine katmak için 200 milyon dolardan fazla para teklif ettiği bildirilen Spotify’ın anlaşmayı tamamlama konusunda epey istekli olduğunun da üzeri çizildi. Ünlü radyo programı This American Life’ın eski bir yapımcısı olan Alex Blumberg ve Matthew Lieber tarafından 2014 yılında kurulan Gimlet Media’nın podcasting pazarının önde gelen isimleri arasında yer aldığı hatırlatıldı.

Ayriyeten Gimlet Media’nın iş dünyası serisi StartUp’tan gerçek suç serisi Crimetown’a varana kadar çok çeşitli showları olduğu aktarıldı.

Spotify Gimlet’i Satın Alacak

Öyle ki Gimlet Media son zamanlarda Homecoming’i bir dizi haline getirmek için Amazon’la yaptığı anlaşmayla gündeme gelmiş, bu hamle şirketin podcastingden sinema ve televizyona doğru kaydığını göstermişti. Podcasting dünyası hızla popülerleşmeye başlarken Spotify da pazarda şansını denemeye karar vermişti.

Nitekim Spotify’ın kendi içerik portföyünü oluşturmayı ve böylelikle diğer podcast içeriklerinin dinlenme sayılarını artırmayı planladığı biliniyordu.

Spotify 200 Milyon Dolar Karşılığında Gimlet’i Satın Alacak

Kısa süre önce gündeme gelen haberlerde İsveçli firmanın podcast yayıncılığı konusunda stratejik atılımlar yapmayı planladığı öne sürülmüştü. Kaldı ki Amy Schumer’in 3 Girls, 1 Keith isimli programını yayınlayacak şirket, Gimlet Media’nın Crimetown’ının ikinci sezon yayın haklarını da satın almıştı.

Sonuçta Gimlet Media gibi özel bir stüdyoya sahip olmak Spotify’a kendi özel içeriğini ve fikri mülkiyet haklarını geliştirmek için yardım edecekti. Bununla birlikte ek kullanıcılardan ve reklam gelirlerinden fayda sağlayacaktı. Sonuçta, Spotify ya da Gimlet Media’dan iddialara ilişkin bir yanıt gelmese de 200 milyon dolarlık anlaşmanın İsveçli müzik servisinin elini fazlasıyla güçlendireceği ortadaydı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum