Yatırım yapmaya başla!

Popüler Müzik Servisi Spotify 200 Milyon Aktif Kullanıcıya Hizmet Veriyor!

Çevrimiçi müzik servisi Spotify 200 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştığını açıkladı.
Popüler Müzik Servisi Spotify 200 Milyon Aktif Kullanıcıya Hizmet Veriyor!

İsveçli çevrimiçi dijital müzik platformu Spotify, dünyanın en çok kullanılan servisi olarak biliniyor. Milyonlarca kullanıcıya hizmet veren platform, her geçen gün gücüne güç katarken, yeni özellikler ile daha iyi bir kullanım deneyimi sunmaya devam ediyor. Bu durum haliyle uygulamanın kullanıcı sayısındaki artışın önünü açıyor.

Popüler uygulamanın bünyesinde 40 milyondan fazla şarkı yer alıyor. Hem telefon üzerinden hem de mobil cihazlardan uygulamaya bağlanan kullanıcılar istedikleri şarkıları rahatlıkla ulaşma imkanı buluyorlar. Günümüzün en çok kullanılan müzik uygulaması olan Spotify, son ulaştığı kullanıcı sayısını açıkladı.

Spotify 200 Milyona Ulaştı!

Spotify 200 Milyona Ulaştı!

Bu alanda Spotify’ın en büyük rakibi hiç kuşkusuz Apple Music uygulaması. Ancak şirketin son açıkladığı rakamlar liderliği rakibine kaptırmadığını gözler önüne seriyor. Paylaşılan güncel verilere göre Spotify’ın toplam kullanıcı sayısının 200 milyona ulaştığı görülüyor. Bu kitlenin 87 milyonunun premium abonelik yani ücretli kullanıcı olduğu belirtildi.

Şirket geçtiğimiz Temmuz ayında 83 milyonu ücretli abone olmak üzere toplamda 180 milyon kullanıcısının olduğunu açıklamıştı. Geride kalan 5 ay içerisinde 20 milyon daha kullanıcıya hizmet vermeye başlayan platformu bu anlamda başarılı sayabiliriz.

‘Büyüme Devam Edecek’

‘Büyüme Devam Edecek’

Gelinen noktayla ilgili açıklamalarda bulunan Spotify yetkilisi Dustee Jenkins, her şeyden önce büyümeye odaklandıklarını ifade ederek hala Spotify’ın hizmet vermediği bölgeler olduğunu ve buralara ulaşmak için daha çok çalışmaları gerektiğini belirtti. Bugün itibariyle Spotify dünya genelinde 78 ülkede hizmet veriyor.

2008 yılında kurulan platform geride bıraktığı 11 yıl içerisinde inanılmaz bir büyüme sergiledi. Alanının en iyisi olan Spotify, hem premium kullanıcılarından hem de ücretsiz kullanıcılarına yaptığı reklam gösterimleriyle hem gelirlerini artırıyor hem de daha iyi hizmet vermeye devam ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum