Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK Nisan Ayının İlk Halka Arz Onayını Duyurdu: 1 Şirkete Onay!

Sermaye Piyasası Kurulu, Nisan ayının ilk bültenini yayımladı. Bültende Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.'nin halka arzının onaylandığı belirtildi. Detaylar;
SPK Nisan Ayının İlk Halka Arz Onayını Duyurdu: 1 Şirkete Onay!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu, Nisan ayının ilk, 2024 yılının 18. bültenini akşam saatlerinde yayımladı. Bültende en dikkat çekici gelişmelerin başında bir şirketin halka arz onayının duyurulması geldi.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.‘nin halka arzına onay verildiği ve halka arzda hisselerin 135 lira sabit fiyattan satılacağı bildirildi. Halka arz büyüklüğü 4.503.255.750 TL olacak.

SPK bülteninde sunulan bilgilere göre Rönesans Grubu’nun ticari gayrimenkul geliştirme ve yatırım şirketi olan Rönesans Gayrimenkul Yatırım’ın halka arzında şirketin mevcut ortaklarından Euro Cube Private Limited’in sahip olduğu 6.074.338 TL nominal değerli (B) grubu payların satışı gerçekleştirilecek.

Rönesans Gayrimenkul'ün Halka Arz Onayı Duyuruldu
Kaynak: SPK

Halka arzda, 1 TL nominal değerli paylar 135 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak. Hisselere fazla talep gelmesi halinde ise ek pay satışı yapılmayacak.

Rönesans Holding’in 30 yılı aşkın inşaat deneyimini 22 yıllık gayrimenkul deneyimiyle birleştiren Rönesans Gayrimenkul, halka arz süreciyle birlikte 27.283.112 TL’lik bedelli sermaye artırımına giderek, sermayesini 303.716.888 TL’den 331.000.000 TL‘ye yükseltecek.

GCM Yatırım Banner

Şirketin internet sitesinde, mevcut portföyde, halihazırda faaliyette olan 12 alışveriş merkezi, 4 ofis, 1 konut, 1 okul, devam etmekte olan 1 konut projesi ve geliştirmeye müsait 2 arsa olmak üzere toplam 21 gayrimenkul bulunduğu belirtiliyor.

SPK ayrıca, izinsiz sermaye piyasası faaliyeti ve bu suça iştirak ettikleri belirlenen bir internet sitesinin yanı sıra üç kişi hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

Buna göre “lamdabrokers” uzantılı internet sitelerinin içerik sağlayıcıları hakkında izinsiz sermaye piyasası faaliyetinde bulunulduğu gerekçesiyle suç duyurusu yapıldı.

Kurul buna ek olarak, aralarında Aytuğ Şahin, Sevgi Nuryel ve Serdar Serttaş’ın bulunduğu üç kişi hakkında, izinsiz sermaye piyasası faaliyeti suçuna iştirak ettiklerinin belirlenmesi üzerine suç duyurusunda bulunulduğunu ifade etti.

SPK'dan Suç Duyuruları Geldi
Kaynak: SPK

Öte yandan, internet aracılığı ile yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 29 siteye erişim engeli getirilmesi için hukuki işlemlerin yapılmasına karar verildiğinden de bahsedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın