Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

SPK, Metemtur’un Kayıtlı Sermaye Tavan Artırımına Onay Verdi

Metemtur’un kayıtlı sermaye tava artırımı ve süre uzatımı başvurusu onaylanırken, hisseleri ekside fiyatlanıyor.
SPK, Metemtur’un Kayıtlı Sermaye Tavan Artırımına Onay Verdi

Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat A.Ş. kayıtlı sermaye tavanının 60.000.000 TL’den 270.000.000 TL’ye yükseltilmesi konusunda gerekli izinlerin alınması için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) 10.09.2021 tarihinde başvuru yapmıştı.

Bugün yapılan Kamuyu Aydınlatma Platformu açıklamasında, söz konusu başvurunun uygun görülerek onaylandığı bildirildi. Söz konusu başvuru içinde kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik süresinin uzatılması konusu da yer alıyor.

Açıklamada, “Kayıtlı sermaye tavanı izni, 2021-2025 yılları (5 yıl) için geçerlidir. 2025 yılı sonunda izin verilen kayıtlı sermaye tavanına ulaşılamamış olsa dahi, 2025 yılından sonra yönetim kurulunun sermaye artırım kararı alabilmesi için daha önce izin verilen tavan ya da yeni bir tavan tutarı için SPK’dan izin almak suretiyle genel kuruldan 5 yılı geçmemek üzere yeni bir süre için yetki alması zorunludur.” ifadesine yer verildi.

Metemtur hisseleri saat 14.56’da %0,31 ekside 3,18 liradan işlem görüyor.
Metemtur Hisseleri %0,30 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler güne 3,21 liradan başladıktan sonra, gün ortasında 3,38’e çıktı. KAP açıklamasının geldiği sıralarda 3,22 lirada fiyatlanırken, sonrasında çok fazla değişiklik göstermedi.

Metemtur hisseleri (METUR) haftalık bazda %8, aylık %17’ye yakın gerilerken, yıllık bazda %25 oranında prim yaptı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum