Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SpeedTest Verilerine Göre En Hızlı İnternete Sahip Mobil Operatörler Sıralandı

Yapılan son çalışma dünya genelinde en hızlı mobil operatörleri ortaya koydu.
SpeedTest Verilerine Göre En Hızlı İnternete Sahip Mobil Operatörler Sıralandı
HABER GİRİŞ

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber internet kullanım oranı her geçen gün daha yüksek oranlara çıkıyor. Bu alanda çok büyük yatırımlar yapılıyor ve insanların daha hızlı internet deneyimine kavuşması amaçlanıyor. Geçtiğimiz yıldan bu yana 5G teknolojisine yapılan yeniliklerin öne çıktığını söyleyebiliriz. Dünyanın önde gelen telekomünikasyon şirketleri bu teknolojiye yönelik büyük yatırımlar yapıyor.

Altyapının yaygınlaşması ile beraber daha yüksek internet hızları elde ediliyor. Yapılan son araştırma ulaşılan internet hızlarını ortaya koyuyor. Dünyanın dört bir yanında ülkelerin mobil operatörleri kullanıcılarına en hızlı interneti sunmayı amaçlıyor. Hız testi yapan kişilerin ilk tercihlerinden biri olan SpeedTest verileri üzerinden dünyanın en hızlı operatörleri sıralandı. Birleşik Arap Emirikleri’nden Etisalat, bu listenin zirvesinde yer aldı.

En Hızlı İnternete Sahip Operatörler Sıralandı

En Hızlı İnternete Sahip Operatörler Sıralandı

Oaakla tarafından yapılan çalışmada dünya genelinde kullanıcılara en hızlı interneti sunan operatörlere yer verildi. Bu verilere göre Birleşik Arap Emirlikleri’nde hizmet veren Etisalat, 115.89 Mbps ortalama indirme hızı ile listenin en üstüne yerleşti. Şirket bu hız ile Speed Score kategorisinde 98.78 puan aldı. Bu şirketi Güney Koreli mobil operatör SK Telecom 89.54 puan ile takip ediyor.

Etisalat uzun zamandır bu sıralamanın en üst sırasında yer almaya devam ediyor. 2020’nın ilk çeyreğinden bu yana tüm çeyreklerde şirket rakiplerinin önünde yer alıyor. Şirket ayrıca en hızlı sabit geniş bant internet kategorisinde de zirvede bulunuyor.

GCM Yatırım Banner

Etisalat yöneticisi Hatem Dowidar, “Toplumları güçlendirmek için dijital geleceği yönlendirmek, stratejimize ve vizyonumuza yönelik çabalarımızın bir kanıtıdır. Kurumsal stratejimiz, dijital gelişmelere hızlı bir şekilde yanıt vererek ve müşterilerimize en yeni hizmetleri ve çözümleri sunarak sınırları sürekli olarak zorlamamıza olanak sağladı.” diye konuştu.

Howidar sözlerinin devamında, “Tüm paydaşlarımıza uzun vadeli değer sunmak için pazarlarımızda dünyanın en iyi ve lider ağlarını oluşturmaya odaklanmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Listenin devamında Ooredoo, Vivacom, T-Mobile, TELUS, Telenor ve China Mobile gibi şirketler yer alıyor. Ülkemizde faaliyet gösteren mobil operatörlerin listede yer almaması ise dikkat çeken bir diğer detay olarak karşımıza çıkıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.