Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

SpeedTest Kullanıcıların Video İzleme Kalitesi Hakkında Bilgi Verecek

Hız ölçüm platformu SpeedTest, kullanıcıların video izleme kalitesini ölçecek.
SpeedTest Kullanıcıların Video İzleme Kalitesi Hakkında Bilgi Verecek

İnternet teknolojisi artık hayatımızın hemen her alanında aktif olarak kullanılan bir araç haline geldi. Geliştirilen ürünlerin büyük bölümü hizmet sağlamak için internet ağına ihtiyaç duyuyor. Yapılan yatırımlar doğrultusunda geçmişten bu yana internet hızlarının sürekli yükseldiğini görüyoruz. Hızın artması pek çok yönden insanların kullandıkları uygulama ve servislerden daha iyi bir deneyim almasını sağlıyor.

Kullanıcılar dahil oldukları paketin tanımlı olduğu internet hızlarının pek çok mecra üzerinden ölçümleyebiliyor. Bu platformların başında ise SpeedTest geliyor. Hız ölçüm servisi kullanıcılara son günlerde daha iyi hizmet vermek adına yeni özellikler geliştirmeye başladı. Bunlardan birisi ise internet hızı ile video akış kalitesi hakkında fikir almak olacak.

SpeedTest için Yeni Ölçüm Özelliği

SpeedTest için Yeni Ölçüm Özelliği

SpeedTest’in iOS uygulamasının artık internetinizin video akış kalitesini kıyaslayabileceğini duyuruldu. Hizmet tipik olarak maksimum indirme ve yükleme hızları ve gecikme gibi genel bağlantı ölçümlerini kontrol ederken, yeni test özellikle video akış kalitesine odaklanıyor. Yapılacak test farklı çözünürlüklerdeki akış kalitesini ölçer ve yükleme sürelerini ölçebilecek.

Kullanıcıların internette geçirdiği zamanın ne kadarının video akışına ayrıldığını anlamak adına bu test yönteminin geliştirildiği açıklandı. Standart hız testleri, genel ağ bant genişliği hakkında genel bir fikir verirken, Ookla internet servis sağlayıcılarının genellikle video trafiğine diğer trafikten farklı şekilde öncelik verdiğine dikkat çekiyor. Video akış performansını karşılaştırmanın en iyi yolunun, bir ağ üzerinde simüle edilmesi olduğu belirtiliyor.

Test sırasında uygulama, internet bağlantısının maksimum çözünürlüğü ve video akışı yükleme süresi gibi ayrıntıları listelemeden önce çeşitli çözünürlüklerde bir video yayınlayacak. İnternet hızının destekleyecek kadar hızlı olmasına rağmen video akış kalitesi kötü çıkarsa, ilgili hizmette sorun olup olmadığını kontrol etmek için kullanıcılar DownDetector’a yönlendirilecek. SpeedTest bu özelliği şu an için sadece iOS kullanıcılarına sundu. İlerleyen günlerde daha fazla platformda bu özelliğin kullanılabilir hale gelmesi hedefleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum