Yatırım yapmaya başla!

SpeedKore’nin Dodge Charger EVO’su SEMA Show’a Damgasını Vuracak!

SEMA Show'a hazırlanan ABD'li SpeedKore karbon tabanlı, aşırı beslemeli aracı Charger Evolution'u gösterdi!
SpeedKore’nin Dodge Charger EVO’su SEMA Show’a Damgasını Vuracak!

SEMA Show’un ne kadar çoşkulu olacağı, geleceğini söylediğimiz yine SpeedKore’nin 1.400 ps‘lik Demon’undan anlaşılıyordu. İsmi aldatmasın şirket Amerikan! Eski Muscle Car araçlarının yeniden canlandırılmalarında geleneksel işçiliğini teknoloji ile harmanlayarak ortaya, bizi eski zamanlara götüren ama daha hızlı makinaları meydana çıkartıyor.

SEMA Show‘a gelecek ikinci aracı Dodge Charger Evolution, Tantrum çalışması kadar etkileyici olmuş. SpeedKore yalnızca dış ve motor bölümleriyle değil, iç aksamlarda içinde özel dizaynlar sunmuş.

Özel performans araçları üretiminde çalışmalarıyla kendini ilk sıralara çıkartan şirket, karbon fiber parçalarda uzmanlaşmıştır.

SpeedKore Dodge Charger EvolutionBunun anlamı da ele aldığı her bir arabanın karbon fiber ile birlikte hafif olacağı anlamına geliyor. Dodge Charger EVO’ya bakar bakmaz onun kırçıllı parçayla üretildiğini anlamak zor değil!

İkonik aracın gövdesi neredeyse tümüyle farklı bir malzeme içeriğinde ele alınmış.

SpeedKore Dodge Charger Evolution FarlarHafifletilen kaputun ardından çiftli farlar eşliğinde ön kısım, turuncu şerite sahip ızgara ile bitirilmiş. Klasik görüntü bozulmadan daha saldırgan bir yapı meydana çıkartılmış.

SpeedKore’nin Dodge’sinin uysal olduğu söylenemez.

SpeedKore Dodge Charger Evolution ProfilZemin kısmı alüminyum hazırlanan Amerikan aracının çatısından kapılarına kadar karbon fiber ile yenilenmiş. Çamurluk içine gömülü bir konseptte yapılan Charger da önde 19 inç arkada 20 inç, Brembo frenlerle desteklenmiş lastik gurubu bulunuyor.

ABD’li modifiye şirketi, arka kısımda da modernize hareketler gerçekleştirmiş.

SpeedKore Dodge Charger Evolution ArkaDiğer parçalarda olduğu gibi bagaj ve arka tampon da karbondan imal edilmiş. Egzoz çıkışları kare ve tarz duruyor.

Aracın dış karoserinde gerçekleştirilen komple değişim rüzgarlarının esintileri, iç mekanda da hissediliyor.

SpeedKore Dodge Charger Evolution KokpitKonsol parçaları deri ve karbon karışımlı malzeme ile tamamlanmış. Derin bir oturma pozisyonu verilerek, Cigar döşeme koltuklarla birlikte aracın kokpit renkleri kahve tonlardan oluşturulmuş.

Baktığımızda sıfırdan üretilmeyen veya takılmayan parça yok! Dikkatli bakarsak, yine de klasik havadan fazla uzaklaşılmadan çalışmalar yapılmış.

Evolution’un kaputunun altında aşırı güçler üretebilen motor yatıyor.

SpeedKore’nin Tantrium versiyon kullandığı 9,0 litrelik Mercury Racing çift turbo, Charger EVO için düşünülmemiş. Onun yerine Challenger SRT Demon’dan alınan 6.2L süperşarjlı HEMI V8 takılmış.

Güncelleme sonrasında üniteden 1.650 ps alınmış. Aşırı saldırgan hale getirilen Charger, olağanüstü hızlanma değerleri kaydetmiş. Karbonlaşmadan sonra aracın 1.450 kg’ye düşürüldüğü söylendi.

1970 Dodge Charger’ın 21. yüz yıl dönüşü, SEMA Show’da büyük ilgi görecektir. SpeedKore, yine her aracın olduğun gibi çok fazla emek harcamış.

Charger’ın her bir parçasının tekrardan farklı maddelerle üretilmiş olması, Kas Aracının ayrıcalıklı olmasını sağladı. Sil baştan modifiye ve restore edilen Charger EVO için sizin yorumlarınız ne olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum