Yatırım yapmaya başla!

SpaceX 6 Bin Kişilik İş Gücünün Yüzde 10’unu İşten Çıkarıyor!

SpaceX, iş gücünün yüzde 10’unu işten çıkartacağını açıkladı. Detaylar aşağıda;
SpaceX 6 Bin Kişilik İş Gücünün Yüzde 10’unu İşten Çıkarıyor!

Son derece pahalı iki projenin maliyetleriyle başa çıkmaya çalışan SpaceX, 6 bin kişilik iş gücünün yüzde 10’unu çıkartacağını açıkladı. Elon Musk’ın roket şirketi, mali durumunun sağlıklı olduğunu fakat iddialı planlarının başarılı olabilmesi için kesintiler yapması gerektiğini kaydetti.

Şirketten yapılan duyuruda; müşterilere hizmet vermeye devam etmek, gezegenler arası uzay aracında başarılı olmak ve küresel bir uzay tabanlı internet geliştirebilmek için SpaceX’in işçi çıkarmayı yapması gerektiği söylendi. “Bu gelişmelerden herhangi biri, ayrı bir girişimde olsa bile diğer kuruluşları iflas ettirmiş durumda. Bu da ekibimizin bazı yetenekli ve çalışkan üyeleriyle yollarımızı ayırmamız gerektiği anlamına geliyor. Yaptıkları her şey ve SpaceX’in misyonuna bağlılıkları için minnettarız.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada ayrıca; “bu eylem yalnızca olağandışı bir biçimde çetin zorluklar nedeniyle gerçekleştirilir ve aksi takdirde gerekli olmaz “ dendi.

SpaceX iş Gücünün Yüzde 10’unu İşten Çıkarıyor!Öte yandan şirketten yapılan açıklama öncesinde işçi çıkarma planı, Cuma günü Los Angeles Times tarafından da bildirilmişti. İlgili haberde SpaceX’in NASA ile yapılan sözleşmeler yoluyla Uluslararası Uzay İstasyonu’na mürettebatsız yeniden ikmal seyahatleri düzenleyen gelişen bir işe sahip olduğu vurgulandı.

Elon Musk’ın şirketinin ayrıca ABD’li askeri ve ticari firmalarla yapılan sözleşmeler yoluyla uyduları yörüngeye gönderdiği aktarıldı.

SpaceX Yüksek Maliyetli Projeleri İşten Çıkarma Yapacak Ayriyeten SpaceX’in rakip Boeing ile birlikte bu yıl NASA için Uluslararası Uzay İstasyonu’na astronot göndermesi bekleniyordu. Fırlatma başına on milyonlarca dolar kazanan SpaceX, Aralık ayında 500 milyon dolarlık hisse satışı başlattıktan sonra değerlemesini 30.5 milyar dolara ulaştırmıştı.

Ne var ki SpaceX’in yeni ürünlerinin geliştirilmesinin milyarlarca dolara mal olması da bekleniyordu. Eylül ayında Musk, SpaceX’in ultra güçlü bir uzay gemisi ve roket sistemi geliştirmek için 2 ila 10 milyar dolar arasında bir para harcayacağını tahmin etmişti.

Bununla birlikte insanları Mars’a göndermeyi planlayan Elon Musk, geçen yıl Japon milyarder Yusaku Maezawa’nın aya gitmek için şirkete açıklanmayan bir miktarda para yatırdığını duyurmuştu. Tüm bunların yanında, bir gün yüksek hızlı interneti dünyaya ışınlayabilen bir uydu takımyıldızı üzerinde çalışıyordu. SpaceX Baş Operasyon Sorumlusu Gwynne Shotwell, geçen yıl TED Konuşması sırasında uydu takımyıldızının yaklaşık 10 milyar dolara mal olmasını beklediğini söylemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum