Yatırım yapmaya başla!

SpaceX’in Ay’a Yollayacağı İlk İsim Japon Milyarder Yusaku Maezawa Oldu!

Elon Musk önderliğindeki SpaceX’in Ay’a yollayacağı ilk isim Japon milyarder Yusaku Maezawa oldu. Detaylar aşağıda;
SpaceX’in Ay’a Yollayacağı İlk İsim Japon Milyarder Yusaku Maezawa Oldu!

Tartışmalı girişimci Elon Musk’ın uzay şirketi SpaceX, ilk yolcusu olacak milyarderin açıklanmasıyla gündeme geldi. Buna göre tarihi yolculuk için seçilen kişi Japon milyarder Yusaku Maezawa oldu. 42 yaşındaki girişimcinin, 2023 yılında SpaceX’in yeni uzay aracıyla Ay’ın etrafından dolaşarak dünyaya döneceği kaydedildi.

Japon giyim markası Zozotown’ın sahibi olan Maezawa’nın girişimci kimkiğinin yanında sanat koleksiyoncusu olarak da tanındığı belirtildi. Öyle ki kendisi henüz yirmi yaşındayken hayata veda eden Amerikalı sanatçı Jean-Michel Basquiat imzalı bir tablo için 110 milyon dolar ödemiş ve bu haberle büyük yankı uyandırmıştı.

SpaceX’in Ay’a göndereceği ilk yolcunun Japonya’nın en büyük online moda sitesine ve 2.9 milyar dolara sahip Yusaku Maezawa olması dikkat çekti.

SpaceX'in İlk Ay Yolcusu Japon MilyarderGirişimci kimliğinin yanında tutkulu bir sanat koleksiyoneri olarak da tanınan Maezawa, 2016 yılında Jean-Michel Basquiat ve Pablo Picasso’nun tablolarına yaklaşık 80 milyon dolar harcamıştı. Kısacası Japon milyarderin SpaceX’in ilk Ay yolcusu olacağı yönündeki haberler haliyle tüm başlıkları süsledi. Söz konusu haberlerde, Maezawa’nın Big Falcon Rocket’teki bütün koltukları satın aldığı ve 6 – 8 sanatçıyı da Ay yolculuğu için bizzat davet ettiği kaydedildi.

Maezawa’nın sanatçılardan tek istediği şeyin ise onların yolculuk sonunda seyahatle ilgili eser üretmeleri olduğu bildirildi.

Maezawa Yanında Sanatçıları Götürmek İstiyor Sanatçıların henüz kim olacağı konusunda bilgi verilmese de Maezawa bu isteğini; “Ya Picasso uzaya çıkmış ve Ay’ın çevresinde bir tur atmış olsaydı? Ya Andy Warhol, Michael Jackson ya da John Lennon?” sözleriyle açıkladı. Öte yandan, Japon milyarderin Ay’a gitmek için ne kadar ödeme yaptığı gizli tutuldu. Musk da bu kaynakların önümüzdeki yıllarda yapılacak BFR test ve geliştirmelerini finanse etmekte kullanılacağını dile getirdi.

Musk, BFR’nin geliştirme maliyetinin 5 milyar doları bulacağını söylerken Maezawa ve yanında gidecek sanatçılara gerekli eğitimlerin verileceğini aktardı.

Elon Musk Maezawa Uzay Yolculuğu Açıklama İlaveten; Elon Musk ve Yusaku Maezawa ileride yolculukla ilgili daha çok detay paylaşacaklarının sözünü verdi. Bunların yanında Maezawa; Ay’a gitme amacının insanlığa bir umut aşılamak olduğunu vurgulayarak; “bu benim için hep bir rüyaydı” dedi. Son olarak, aşağıya duyuruyla ilgili hazırlanmış videoyu bırakıyoruz:

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum