Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

SpaceX’in Yıldızı Falcon Heavy Bu Sefer Ticari Görev için Fırlatıldı!SpaceX’in Yıldızı Falcon Heavy Bu Sefer Ticari Görev için Fırlatıldı!

Dünyanın önde gelen uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, son yıllarda sürekli tarihi olaylar ile gündeme geliyor. Şirket, geçtiğimiz yıl Falcon Heavy ile dünyanın gündemine oturmuş ve Tesla Roadster’i Mars yörüngesine ulaşmak üzere yola çıkarmıştı. Yine bir ilke imza atan SpaceX’in devasa roketi, bu sefer ARABSAT-6A uydusunu uzaya gönderdi.

Fırlatma işlemi canlı olarak yayınlanırken, görev başarılı bir şekilde tamamlandı. Uyduyu başarılı bir şekilde Dünya yörüngesine gönderen Falcon Heavy’nin üzerindeki 3 adet Falcon 9 roketi ise Dünya’ya başarılı bir şekilde inişini gerçekleştirdi. Yapılan fırlatma, hem ilk kez bir ticari görevi gerçekleştirmiş oldu hem de roketlerini başarılı bir şekilde Dünya’ya geri indirmiş oldu.

Daha önce fırlatılan Falcon 9 roketi görevinde başarılı olamamış ve denize düşmüştü. Gerçekleştirdiği ilk ticari görevinden tam not alan Falcon Heavy’nin, önümüzdeki dönemde çok daha büyük işlere imza atması bekleniyor. Tarihi fırlatma işlemi esnasında yaşananları videodan izleyebilirsiniz.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur