Yatırım yapmaya başla!

S&P 500 Endeksi Tarihinde Rekor: İlk Kez 3 Bin Puan Üzerinde!

Fed’den faiz indirimi beklentileri tüm hızıyla artarken Amerikan hisse senedinin %75’ini oluşturan S&P 500 Endeksi tarihinde bir rekora imza atarak ilk kez 3000 puan üzerini gördü.
S&P 500 Endeksi Tarihinde Rekor: İlk Kez 3 Bin Puan Üzerinde!

Bu ay sonunda faiz indirimine yönelmesi beklenen Fed hakkında sürekli yorumlar kaydeden yatırımcılarla birlikte hisse senetlerinde geçtiğimiz günlerde bir miktar yükseliş kaydedilmişti. S&P 500 Endeksi bugün tarihinde bir rekora imza atarak 3 bin puan seviyesinin üstünü gördü.

Geride bıraktığımız günlerde de S&P 500 Endeksi rekor seviyelere ulaşmasıyla gündeme gelmiş ve bu seviyeyi yakalamasında Fed’in faiz indirimi beklentileri etkili olmuştu. Burada bahsedilen rekor rakam Endeks’te %0,2 iken Dow Jones Sanayi Ortalaması da 56 puan artışla en yüksek seviyeyi yakalamıştı.

Bugün ise açılışın ardından Dow Jones endeksinde %0,34 artış kaydedildi ve 26.874,09 puana ulaşıldı. S&P 500’de ise durum %0,37 kazancı işaret ederken 2.990,60 puan oldu. Bunun yanında Nasdaq endeksi ise %0,51 değer artırdı ve 8.183,11 puana tırmandı.

Kaydedilen bu verilerle S&P 500 Endeksi tarihinde rekora koşarak ilk kez 3 bin puanı aşmış oldu.

Kaydedilen Bu Verilerle Endeks Tarihinde Bir Rekora KoşulduABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Temmuz’da gerçekleştirilecek toplantıda faiz indirimine gidebileceğine dair bazı sinyaller verdi ve bununla birlikte durumu değerlendiren bazı analistler, pay piyasalarında risk iştahının arttığını öne sürdü.

Öte yandan bu akşam Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantı tutanakları açıklanacak ve analistler bunları da pür dikkat takip edecek. Ayrıca Fed üyelerinden de birtakım açıklamalar gelecek.

S&P 500 Endeksi 1 Temmuz günü kaydettiği %1’den fazla artışın ardından 2,972 puan ile yine bir rekorla gündeme gelmişti.

Endeks 1 Temmuz'da Yine Bir Rekorla Gündeme GelmiştiEndeksin 2019’un ilk yarısını %17’nin üzerinde artışla tamamladığı ve 20 yıl gibi uzun bir sürenin en iyi performansını kaydettiği biliniyor. ABD borsalarının ise küresel piyasalardaki yükselişle paralel biçimde yükseliş kaydettiğini söylemek de şu durumda mümkün.

S&P 500 Endeksi’nde son günlerde gözlenen yüksek performansın, kripto para piyasasının gözdesi konumundaki Bitcoin’i etkiyebileceği de geçtiğimiz günlerde söz konusu olmuştu. Bitcoin’in Endeks’ten etkilenerek yüksek seviyelere tırmanabileceği ihtimali değerlendirildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum