Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Soylu: Terörle Mücadele Yasamızı İptal Etmemizi İstiyorlar

Türkiye’nin terör konusundaki duruşunu anlatan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ ve terörle bağlantısı olan belediye sayısını açıkladı.
Soylu: Terörle Mücadele Yasamızı İptal Etmemizi İstiyorlar
HABER GİRİŞ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ankara’da düzenlenen Görevlendirme Yapılan Belediyeler Koordinasyon Toplantısı’na katıldı. Burada yaptığı konuşmada terör konusunda derinlemesine açıklamalarda bulundu.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki şehirlerde artık insanların gece saatlerinde sokaklarda güvenle gezebildiklerini, bu kentlerde Türkiye’yi karıştırmak ve fitne tohumlarını ekmek isteyenlere karşı hedeflerinden vazgeçmediklerini söyledi.

Birtakım fay hatları üzerinden Türkiye’yi yönetmek isteyenlere müsaade edilmediğini belirten Soylu, Türkiye’nin vesayet çukuruna çekilmek istenmesinin engellendiğini sözlerine ekledi.

Bazı ülkelerin PKK’ya eğitim ve silah vererek desteklediğini, terör ve göç başta olmak üzere birçok konuda iki yüzlü davranıldığını ifade etti.

Konuşmasında “Dünyanın, PKK’yı savunanlara, terör eylemlerine belediye aracı tahsis edenlere, terörist cenazesine gidenlere, PKK’ya eleman temin edenlere, belediyeleri PKK’nın mühimmat deposu haline getirenlere ses çıkarmadığını belirtti.” ifadesiyle dikkat çekici sözler sarf etti.

GCM Yatırım Banner

ABD’nin kılık değiştiren terör örgütlerini desteklediğini, onların yaptıklarının bir tanesi bile yapılsa Türkiye’yi bir dakikada terör devleti ilan edeceklerini söyledi. “Terörle mücadele yasamızı iptal etmemizi istiyorlar” diyen Bakan Soylu, Türkiye’de terörün sona ermesinin bazılarını rahatsız ettiğini dile getirdi.

49 Belediye Başkanı Görevden Alındı

49 Belediye Başkanı Görevden Alındı6-8 Ekim Kobani olaylarında, devlet otoritesinin ve millet birlikteliğinin yıkılmak istendiğini, görevlendirmeler sonrasında belediyelerin 3,2 milyar lira kamu, 4,4 milyar lira da piyasa borcunun ödendiğini açıkladı.

Görevlendirme yapılan belediyelerin 1839 proje için 5,4 milyar lira yatırım yaptığını, bunların 2019-2022 arasında gelir bütçelerinin yüzde 169 arttığını söyledi.

Artık belediyelerden terör örgütlerine para ve gıda malzemesi gitmediğini söyleyen Soylu, “Bunlarla siyaset yapmak isteyenler, bunlarla dayanışıp da cumhurbaşkanı seçmek isteyenlerin, Türkiye’yi ne hale getirmeye çalışabilecekleri apaçık ortadadır.” dedi.

15 Temmuz olayları sonrasında PKK’nın şah damarı olan belediyelere darbe vurduklarını belirtti. Görevlendirme yapılan belediyelerdeki öncelikli beklentinin mali yapıyı güçlendirmek olduğunu, bu doğrultuda kamu ve piyasa borçlarının azaltılmaya devam edileceğini dile getirdi.

2019 sonrasında 48’i PKK, biri FETÖ ilişkisi olmak üzere 49 belediye başkanının görevden alındığını açıklayan Soylu, bunlara toplamda 694 yıl 998 ay 338 gün ceza verildiğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın