Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Soylu: Düzensiz Göçle Benzeri Görülmemiş Mücadele Veriyoruz

İçişleri Bakanı Soylu, düzensiz göç konusunun bakanlığın en önemli meselelerinden biri olduğunu söyleyerek, durumu verilerle açıkladı.
Soylu: Düzensiz Göçle Benzeri Görülmemiş Mücadele Veriyoruz
HABER GİRİŞ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Göç Bilgilendirme Toplantısı’nda yaptığı açıklamada, kaçak ve düzensiz göçmen sorununun bakanlığın en önemli meselelerinden biri olduğunu söyledi.

“Göçe kaynaklık eden ülkelerle temaslarımız İçişleri Bakanlığı’nın, ana meselelerinden biridir.” diyen Soylu, durumu somut rakamlarla açıkladı.

Bakan Soylu, Twitter hesabında yaptığı paylaşımlarla toplantıda dile getirdiği konuları özetledi. Buna göre sınırlarımızda 1.028 km güvenlik duvarı, 913 km aydınlatma, 293 km kamera algılayıcı, 341 elektro optik kule, 284 termal kamera yaparak, kaçak göçün önlemeye çalıştıklarını anlattı.

Bakan Soylu Göç Açıklaması
Kaynak: Twitter

Türkiye’nin düzensiz göçle dünyada eşi benzeri görülmemiş bir mücadele verdiğini söyleyen Soylu, sınırlarımızda yaklaşık 2.626.170 kişinin Türkiye’ye girişini, teşebbüs ettiği anda engellediklerini açıkladı. 1.246.376 kişinin ise ülke içinde yakalandığını söyledi.

Alınan tedbirlerle 8 milyon kişiyi sınırlarımızın ötesinde tuttuklarını ifade eden Bakan Soylu, bir taraftan kaçak göçü engellemeye çalışırken, diğer taraftan yakaladıkları düzensiz göçmenleri sınır dışı ettiklerini kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Göç İdaresi’nden alınan verilere göre Haziran ayında 11.317 düzensiz göçmen yakalandı. Bu sayı Ocak ayında 14.029, Şubat’ta 17.135, Mart’ta 18.207, Nisan’da 18.417 ve Mayıs’ta 31.863 olurken, sene başından bu yana kümülatif olarak 110.968’e ulaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.