Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Soylu: Düzensiz Göçle Benzeri Görülmemiş Mücadele Veriyoruz

İçişleri Bakanı Soylu, düzensiz göç konusunun bakanlığın en önemli meselelerinden biri olduğunu söyleyerek, durumu verilerle açıkladı.
Soylu: Düzensiz Göçle Benzeri Görülmemiş Mücadele Veriyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Göç Bilgilendirme Toplantısı’nda yaptığı açıklamada, kaçak ve düzensiz göçmen sorununun bakanlığın en önemli meselelerinden biri olduğunu söyledi.

“Göçe kaynaklık eden ülkelerle temaslarımız İçişleri Bakanlığı’nın, ana meselelerinden biridir.” diyen Soylu, durumu somut rakamlarla açıkladı.

Bakan Soylu, Twitter hesabında yaptığı paylaşımlarla toplantıda dile getirdiği konuları özetledi. Buna göre sınırlarımızda 1.028 km güvenlik duvarı, 913 km aydınlatma, 293 km kamera algılayıcı, 341 elektro optik kule, 284 termal kamera yaparak, kaçak göçün önlemeye çalıştıklarını anlattı.

Bakan Soylu Göç Açıklaması
Kaynak: Twitter

Türkiye’nin düzensiz göçle dünyada eşi benzeri görülmemiş bir mücadele verdiğini söyleyen Soylu, sınırlarımızda yaklaşık 2.626.170 kişinin Türkiye’ye girişini, teşebbüs ettiği anda engellediklerini açıkladı. 1.246.376 kişinin ise ülke içinde yakalandığını söyledi.

Alınan tedbirlerle 8 milyon kişiyi sınırlarımızın ötesinde tuttuklarını ifade eden Bakan Soylu, bir taraftan kaçak göçü engellemeye çalışırken, diğer taraftan yakaladıkları düzensiz göçmenleri sınır dışı ettiklerini kaydetti.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Göç İdaresi’nden alınan verilere göre Haziran ayında 11.317 düzensiz göçmen yakalandı. Bu sayı Ocak ayında 14.029, Şubat’ta 17.135, Mart’ta 18.207, Nisan’da 18.417 ve Mayıs’ta 31.863 olurken, sene başından bu yana kümülatif olarak 110.968’e ulaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu