Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Sosyal Medyanın İlişkinize Sağlayabileceği Yararlar

Sosyal Medyanın İlişkinize Sağlayabileceği Yararlar

Ne yazık ki sosyal medyanın ilişkilere etki etme aşamasında kötü bir ünü var. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi ise toplumun sosyal medya kullanımı esnasında karşılaştığı sorunlardır. Facebook üzerinden ilişki durumunun değiştirilmemesi, Instagram’a beraber fotoğraf atılmaması veya Twitter’den yapılan paylaşımların anlaşılamaması üzerine birçok problemle karşı karşıya gelinebiliyor. Bu sorunları yaşayanların büyük bir çoğunluğu, ilişkiye yeni başlayanlar veya karşı tarafa olan güveni pek sağlam olmayan çiftlerdir.

Uzmanlar, sosyal medyanın ilişkileri parçalamaktansa iyileştirdiğini düşünüyor. Hatta iyileştirme ihtimali, ilişkilere zarar verme ihtimalinden %13 daha fazladır. Yapılan bir diğer araştırma ise sosyal medyanın ilişkiler üzerinde %66’lık bir oranda etkili olduğudur. Bu oranın büyük bir kısmının olumlu yönde olduğunu söyleyecek olursak, sosyal medyanın hep de kötü taraflarına bakmanın pek bir anlamı yoktur.

Sürekli olarak sosyal medyanın ilişkilere verdiği zararlardan bahsediyoruz. Bugün ise bir değişiklik yaparak sosyal medyanın ilişkilerinize nasıl yarar sağlayabileceği ve iyileştirebileceğine bir bakalım:

Şifrelerinizi Paylaşın!

Şifrelerinizi Paylaşın!En büyük sorunlardan bir tanesi, tarafların birbiriyle şifrelerini paylaşmamasıdır. Genel olarak kimse birbirinden şifresini istemez ama istendiğinde ise tereddüt edilmeden verilmesi gerekmektedir. Sonuçta partnerinizden bir gizliden saklınız olmamalı. Bu kadar gizli ne yapıyor olabilirsiniz de şifrenizi vermekten çekiniyorsunuz? Karşınızdaki insan istemeden kalkıp da şifrenizi verirseniz, bu çok ekstra bir durum olur ve emin olun yararını da görürsünüz. En basitinden partnerinize, ona güvendiğinizi göstermiş olursunuz.

Ortak Hesap Açmak!

Ortak Hesap Açmak!Her ne kadar dalga geçilse de aslında güzel bir aktivite olduğu söylenebilir. Beraber bir banka hesabına sahip olmak gibi düşünün. Tüm işlemlerinizi beraber yapacaksınız ve paylaşımlarınıza beraber karar vereceksiniz. Kimilerine göre bu ne kadar “cıvık” olsa da güzel yanlarını da görmezlikten gelmenin bir anlamı yok.

Gençler Gibi Sevin!

Gençler Gibi Sevin!Sosyal medyayı ilişkinizi güzelleştirmek adına yapabileceğiniz o kadar çok paylaşım var ki. Evet, biraz genç aşıklar gibi gözükebilirsiniz ama bu sayede partnerinize ne kadar değer vermiş olduğunuzu göstermiş olursunuz. Facebook üzerinden ilişki durumunuzu güncelleyebilir, Instagram’dan partnerinizle beraber fotoğraf paylaşabilir veya onun hakkında güzel “tweetler” atabilirsiniz. Bunlar, sosyal medyanın yararlı kullanımlarına verilebilecek en güzel örneklerdendir.

Sosyal medyanın ilişkilere zarar verdiği konusunda aslında saatlerce tartışılabilir. Ben bu konuda, suçlu olanın sosyal medya değil de kullanıcılar olduğunu düşünüyorum. Sonuçta sizin kullanma şeklinize göre ilişkinizde problem de yaratabilir, yarar da sağlayabilir. Yani, tüm suçu sosyal medyaya atmak, biraz insafsızlığa kaçıyor sanki. Sosyal medyayı kendi lehinize kullanabilirsiniz ancak tek yapmanız gereken, nasıl olduğunu çözmektir.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum