Yatırım yapmaya başla!

Sosyal Medya Anayasası Geliyor!

Sosyal Medya Anayasası Geliyor!

Bilindiği üzere son yıllarda küresel çapta internet giderek genişliyor. Hemen hemen her evde bulunan internet artık hayatın vazgeçilmez bir unsuru olmuş durumda. İnternetin gelişimiyle birlikte sosyal medya siteleri de giderek çoğalıyor. Kullanıcılar artan sosyal medya siteleri aracılığıyla mesafe farkı göz etmeksizin birbirleriyle rahatlıkla iletişim kurabilmekteler. Ancak bu iletişim araçlarını farklı yönlerde kullananlar da mevcut. Bilindiği üzere siber saldırılar, terörizm faaliyetleri ve dolandırıcılık sosyal medyada giderek yaygınlaşıyor. Son dönemlerde giderek yaygınlaşan siber saldırılar vb. faaliyetler üzerine ‘Sosyal Medya Anayasası’ hazırlanıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, sosyal medya ve sosyal medya anayasasıyla ilgili kamuoyuna önemli açıklamalarda bulundu.

“Türkiye sosyal medya kullanımında Dünya’da ilk 5 içerisinde”

Yıldırım yaptığı değerlendirmede, çağımızın gereği olarak internetin ve internete paralel olarak sosyal medyanın giderek yaygınlaştığının altını çizdi. Türkiye’de bu alana yönelik yapılan yatırımların meyvesini vermeye başladığını belirten Yıldırım, geçmiş yıllarda sosyal medya kullanımında Türkiye’nin Afrika ülkeleri seviyesinde olduğunu, ancak şu anda Türkiye’nin sosyal medya kullanımında Avrupa’nın ilk 10 ülkesi arasına girdiğini söyledi. Açıklamalarının devamında ise Yıldırım, Türkiye’nin sosyal medya kullanımında dünyada ilk 5 ülke arasında yer aldığını söyledi. İnternetin oldukça yararlı bir araç olduğunu dile getiren Yıldırım; internet kullanımının sağlıklı olması gerektiğini, aksi takdirde ise kullanıcıları zehirlediğini söyledi.

“Başkalarına zarar vermeyin!”

İnternetin yararı kadar birçok zararının da bulunduğunu belirten Yıldırım, sosyal medyanın sorunsuz bir medya olmadığını söyledi. Sosyal hayatta işlenen suçların da tıpkı gerçek hayatta işlenmiş suçlar kadar ağır olduğunu dile getiren Yıldırım, tüm kullanıcıların bunu bilmesi gerektiğini söyledi. Kullanıcıların sosyal medyada bir suç işlediği zaman “kimse beni bulamaz” yanılgısına düştüğünü belirten Yıldırım, kullanıcıların böylesine bir rahatlık içerisinde bulunduklarını; ancak bu suçun er ya da geç kendilerini bulacağını söyledi. Sosyal medyayı doğru kullanımın oldukça titizlikle yapılması gerektiğini belirten Yıldırım, kullanıcıların başkalarına zarar vermekten kaçınmaları gerektiğini ifade etti.

“Sosyal medya ve internette suçlar azalacak”

Küresel çapta olduğu gibi yurt içinde de siber suçların giderek yaygınlaştığını belirten Yıldırım, tüm dünyanın buna karşı bir önlem almaya çalıştığını söyledi. Siber suçlarla ilgili her ülkenin ayrı bir kanun yapmasının imkansız olduğunu belirten Yıldırım, Avrupa Komisyonu Siber Suçlar Komisyonu’nda yeni bir anayasanın hazırlandığını söyledi. Türkiye’nin de komisyona bir heyet gönderdiğini belirten Yıldırım, gerçekleşecek olan anayasayla birlikte sosyal medya ve internette gerçekleşen suçların büyük ölçüde azalacağına inandığını ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum