Yatırım yapmaya başla!

Üniversite Öğrencileri için Sosyal Çalışma Programı Başvuruları Başladı

Öğrencilerin iş hayatına hazırlanması ve birçok alanda becerilerini geliştirmesi amacıyla hazırlanan sosyal çalışma programına başvurular bugün başladı. Son başvuru tarihi ise 28 Haziran 2019 olarak açıklandı.
Üniversite Öğrencileri için Sosyal Çalışma Programı Başvuruları Başladı

Üniversite öğrencilerinin bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilecekleri, bir yandan da mesleki niteliklerini geliştirebilecekleri programlar olan sosyal çalışma programı için başvurular bugün itibarıyla başladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, öğrencilerin çalışma hayatıyla tanışmalarını sağlamak ve disiplin kazandırmak amacıyla başlatılan programa başvuru tarihinin 25 – 28 Haziran 2019 tarihleri arasında olduğunu duyurdu.

Sosyal çalışma programına akademik ortalama 2 ve üzeri olan tüm üniversite öğrencileri başvurabiliyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SelçukSadece yüksek lisans, doktora ve açıköğretim öğrenciler söz konusu programdan yararlanamıyor. Başvurular İŞKUR’un internet sitesi üzerinden yapılacak. Öğrenciler her gün için 67,36 TL ödeme yapılacağını söyleyen Bakan Selçuk, ayrıca çalıştıkları süre kadar emekliliklerine etki edecek sigortalarının da karşılanacağını anlattı.

Programın üniversite gençlerini geleceğe hazırlamak ve yeni aktif işgücü piyasası araçlarından biri olması amacıyla hayata geçirildiğini, bu sayede gençlerin yaz tatillerini, sosyal sorumluluk bilinçlerini artırarak, verimli bir şekilde geçireceğini dile getirdi.

Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında, 3 ay süreyle yapılacak olan program haftada 3 günü kapsayacak.

Sosyal Çalışma Programı Gençlerin kendilerine de zaman ayırmasının hedeflendiği programın haftada 3 gün olacağını bildiren Selçuk, temel olarak amaçlarının; öğrencilerin iletişim kurabilme, takım içinde çalışma, sosyal becerilerini geliştirme, analitik düşünme, organize olabilme gibi konularda kendilerini geliştirmeleri olduğunu açıkladı. Bu programlardan mezun olduktan sonra iş hayatına girişlerinin de kolaylaşacağını ekledi.

Öğrenciler sosyal çalışma programından bu yaz en fazla 39, tüm öğrencilik hayatları boyunca da 90 gün faydalanabilecekler.

En Fazla 39 GünProgram hakkında daha detaylı bilgilendirmede bulunan Bakan Selçuk, genel olarak; kültürel mirasın korunması, restorasyonu, tanıtılması, kütüphanelerin bakımı, düzeni, kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi gibi alanlarda çalışmalar yapılacağını anlattı.

Öğrenciler yapılacak işleri program sorgulama sayfasında her bir program numarasının üzerine tıklayarak inceleyebilecekler. Bu nedenle kişilerin kendi becerileri, ilgileri ve özellikleri dahilindeki işleri seçebilmelerine imkan tanınacak. Örneğin; tehlike altındaki endemik bitki türlerinin araştırılması tarzındaki bir işe güneşe, toza veya polene alerjisi olan öğrencilerin başvuru yapmamasının daha doğru olacağı aktarıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum