Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Soros’tan Altın Yatırımıyla İlgili Finans Piyasalarına Büyük Ders!

Dünyanın en ünlü yatırımcılarından biri olarak görülen George Soros, bugün Barrick Gold Corp.’ta bulunan hisselerini iki katından fazla arttırdı. Soros’tan gelen bu hamle ise yatırım dünyasındaki bilgi ve tecrübesinin bir kez daha takdir edilmesini sağladı. Soros'un akıllara durgunluk verecek yatırım hamlesinin tüm detaylarını sizler için derledik. Siz de okuduğunuzda Soros'un öngörülerinin ne denli başarılı olduğunu bir kez daha anlayacaksınız...
Soros’tan Altın Yatırımıyla İlgili Finans Piyasalarına Büyük Ders!
Son Güncelleme: 
Yorum

Finans piyasalarına ilgi duyan ve ekonomiyi yakından takip eden herkesin George Soros hakkında az ve ya çok bilgisi vardır. Soros, aldığı radikal kararlar ve gerçekleştirdiği dudak uçuklatan yatırımlar ile ilgi odağı olmayı başaran bir isimdir. Şahsına münhasır kişiliğiyle yaşlı kurt lakabını yeryüzünde en çok hak edenlerden olan Soros, bugünkü yatırımı ile yeniden tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Küresel piyasaların seyrini önceden görme yeteneği sayesinde Soros, henüz yatırımının ilk aşamasında milyon dolarlarca kar edeceğinin sinyallerini veriyor.

3 ay önce altın hisselerini elden çıkarmıştı! 

Soros’un bugünkü yatırım hamlesine geçmeden önce, üç ay evveline dönmekte yarar olduğunu düşünüyorum. Çünkü yaşlı kurt, adete bugünleri o dönemden sezme başarısını göstermişti. FED’in faiz artırımını pas geçtiği ve Brexit oynaklığının bulunduğu dönem içerisinde, altın rekor üzerine rekor tazelerken Soros, oldukça radikal bir karar almıştı. O dönem ünlü yatırımcı, dünyanın en büyük maden üreticisi konumunda olan Barrick Gold Corp.’ta bulunan hisselerinin yüzde 94’ünü satmıştı. Soros’un elinde bulundurduğu hisselerin toplam değeri ise 263.7 milyon dolar düzeyindeydi. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Lakin bugün Soros, Barrick Gold Corp.’taki hisselerinin büyük bir bölümünü üç ay önce satmasının ardından elde kalanları, tam iki katından fazla arttırma kararı aldı. ABD’de gerçekleşen başkanlık seçiminde sürpriz bir sonuçla karşılaşılmasının ardından, altın fiyatları tam beş ayın en düşük seviyesine kadar gerilemiş ve yatırımcılarını bir hayli tedirgin etmişti. Böylelikle Soros, elinde bulundurduğu hisselerden karını realize etmesinin ardından düşük seviyelerden yeniden alım gerçekleştirdi ve finans piyasalarına nasıl yatırım yapılacağına dair yepyeni bir ders daha verdi…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar