Yatırım yapmaya başla!

Ünlü Yatırımcı Soros’a Göre Dünya Yeni Bir Finansal Krize Gidiyor

Dünyanın en ünlü yatırımcısı ve milyarderleri arasında adı ilk sıralarda yer alan George Soros, yeni bir finansal krize doğru gidildiğini söyledi.
Ünlü Yatırımcı Soros’a Göre Dünya Yeni Bir Finansal Krize Gidiyor

Yatırım tavsiyeleri ve spekülatif yorumları ile finans dünyasının en önemli isimleri arasında yer alan George Soros, dünyanın yeni bir finansal krizle karşı karşıya olduğunu belirtti. 1992 yılında “Kara Çarşamba” olarak bilinen ekonomik krizde, yaptığı döviz yatırım ile bir günde 1,1 milyar dolar kazanan Soros, o tarihten sonra dünya çapında tanınan bir isim haline geldi.

George Soros, Paris’te yaptığı konuşmada İran ile olan nükleer anlaşmanın sona ermesiyle doğacak sonuçları değerlendirdi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın, İran ile yapılan nükleer anlaşmasından çekilme kararına “transatlantik birliğinin yıkımıyla karşı karşıyayız” şeklinde yorum yapan Soros, bu durumun Avrupa ekonomisi üzerinde olumsuz etki yaratmasının ve diğer bozulmalara yol açmasının kaçınılmaz olduğunu, doların gücünün gelişen piyasa para birimlerindeki yükselişi kestiğini ifade etti.

Soros: Yeni bir büyük finansal krize doğru ilerliyor olabiliriz!

Avrupa Birliği’nin şu an varoluşsal bir krizde olduğunu dile getiren Soros, yaptığı bu yorumla dikkatleri bir kez daha üzerine çekti. Ters gidebilecek her şeyin ters gitmiş durumda olduğunu söyledi. Ünlü milyarder Soros, geçtiğimiz haftalarda Tesla’ya yaptığı 35 milyon dolarlık yatırım ile de gündeme gelmişti.

Doların küresel anlamda güçlenmesinin gelişen ülke paraları üzerinde etki yarattığını belirtti.

ABD doları diğer önemli para birimlerinin neredeyse hepsinin karşısında güçlü seyrini sürdürüyor. Dolar/TL dün Merkez Bankası’nın sadeleşme adımı sonrasında oldukça ivme kaybetse de bugün yeniden 4,60’ın üzerine çıktı. Saat 12:00 itibariyle 4,5925 liradan işlem görüyor.

SEB AB Gelişen Piyasalar Baş Stratejisti Per Hammarlund‘a göre; Türk lirasında görülen satış baskısı Merkez Bankası’nın bağımsızlığına olan desteği artırdı. Önümüzdeki dönemde bu durumun tersine dönmesinin pek mümkün görünmediğini söyleyen Hammarlund, liradaki kazançların devam etmesi halinde kurun 4,40’a kadar inebileceğini ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum