Yatırım yapmaya başla!

Sony Yetkilisinden Oyun Tutkunlarını Heyecanlandıracak Açıklama: PlayStation 5 Geliyor!

PlayStation’ın geliştiricisi Sony’nin üst düzey yetkililerinden Kenichiro Yoshida, şirketin yeni bir konsol üretmeye ihtiyaç duyduklarını açıkladı.
Sony Yetkilisinden Oyun Tutkunlarını Heyecanlandıracak Açıklama: PlayStation 5 Geliyor!

Sony’nin dünyaya nam salmış konsolu PlayStation, uzun yıllardır oyun dünyasına adeta hükmettiğini söyleyebiliriz. Geçmiş yıllardan bugüne 4 yeni sürümü çıkan PlayStation’un geçtiğimiz günlerde ayrıca retro konsolu PlayStation Classic sürümünün çıkacağı da duyurulmuştu.

Son olarak PS4’ü piyasaya sunan teknoloji devinin, bu tarihten 5 yıl öncesinde PS5 ile ilgili çalışmalara start verdiği açıklanmıştı. Dolayısıyla şu günlerde PS5’in geliştirme süreci içerisinde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Konsol meraklılarının bekleyişinin sürdüğü şu günlerde, Sony yöneticilerinden gelen açıklama sonrası heyecan tavan yapmış durumda.

Sony Yetkilisinden PlayStation 5 Açıklaması

Sony Yetkilisinden PlayStation 5 Açıklaması

Sony’nin patronu sayılabilecek ünlü isi Kenchiro Yoshida, PlayStation’un geleceğe dair yolculuğuna dair önemli açıklamalarda bulundu. Yoshida açıklamasında şirket olarak yeni jenerasyon bir konsola ihtiyaç duyduklarını ifade etti.

Ünlü yönetici Financial Times’a verdiği röportajda “Geldiğimiz noktada söyleyebileceğim tek şey artık yeni jenerasyon bir konsola ihtiyaç duyduğumuz olacaktır.” diyerek PS5’in müjdesini vermiş oldu. Yoshida’nın PS5 ismini doğrudan anmamış olması gözlerden kaçmıyor. Ancak Sony’nin yeni bir konsol geliyor açıklamasını bu minvalde değerlendirebiliriz.

Yeni Konsol 2019’da Duyurulabilir

Yeni Konsol 2019’da Duyurulabilir

Yoshida’nın açıklamalarına bakılacak olursa Sony’nin özellikle 2019 yılından itibaren somut gelişmeler ile karşımıza gelebileceği görülüyor. Her ne kadar Sonyden konu ile ilgili net bir açıklama gelmemiş olsa da PS5 için geri sayımın başladığını söyleyebiliriz.

Yeni çıkacak olan konsol ile ilgili çok fazla bilgi mevcut değil. Sadece Sony’e yakın bazı kaynaklardan ve kullanıcılardan gelen tahminler ile yetiniyoruz. Ancak Yoshida’nın açıklaması sonrası önümüzdeki sene düzenlenecek olan E3 2019’da PS5’in duyurulmasına tanık olabiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum