Yatırım yapmaya başla!

Uber ile Sony Japonya’nın Paylaşılamayan Taksi Pazarında Arka Arkaya Hamle Yaptı!

Sony, Japonya’da yapay zeka teknolojisini kullanarak başlatacağı taksi hizmetini duyurduktan kısa süre sonra Uber’den de hamle geldi. İşte detaylar;
Uber ile Sony Japonya’nın Paylaşılamayan Taksi Pazarında Arka Arkaya Hamle Yaptı!

Dünyanın en büyük şirketler topluluklarından biri olan Sony, Japonya’da yeni bir taksi hizmetine başlatacağını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde akıllı telefon sektöründe liderlik hedefiyle gündeme gelen Sony, şimdi de yapay zeka teknolojisini kullanarak başlatacağı taksi hizmetiyle gündeme geldi.

Didi Chuxing ve Toyota gibi pek çok rakibin bulunduğu Japonya taksi pazarına girmeye hazırlanan Sony, birçok şirketle görüşmeye başladı. Daiwa Motor Transportation Corporation’ın yanında 5 şirketle daha anlaşan Sony’nin bahar aylarında hizmete başlayacağı duyuruldu.

Bu 6 şirketin Japonya’da 10 bin civarında aracı olduğu ve genel olarak Tokyo’da hizmet verdiği belirtildi.

Sony Yapay Zeka Teknolojisini Temel Alarak Taksi Hizmetine BaşlayacakSony’nin yapay zeka teknolojisinin ise taksi ihtiyacını tahmin etmek ve kullanıcılara doğru miktarda araç sunmak için kullanılacağı belirtildi. Bu duyurudan kısa süre sonra Uber CEO’su Dara Khosrowshahi’den de yankı uyandıran bir açıklama geldi.

Nitekim UBER’in CEO’su olarak ilk kez Asya’da bulunan Khosrowshahi, konuşmasında yeni bir ortaklığın sinyallerini verdi.

Sony'nin Hamleisnden Sonra UBER’in CEO Açıklama YaptıZaten Uber’in Japon pazarında daha etkili olabilmek için yenilik yapması şart. Kaldı ki daha birkaç gün önce Uber’in yatırımcılarından şirketi Asya pazarından silebilecek bir hamle gelmişti.

Didi ile Kalanick’in hisselerini satın alarak en büyük hissedar konumuna gelen Softbank arasında ortaklık anlaşması imzalanmıştı.

Didi ile Softbank Anlaşma YapmıştıBu anlaşmayla Japonya’da modern bir taksi şirketi kuracak ikilinin Uber’i Asya pazarından sileceği söylenmişti. Daha doğrusu; en yüksek ihtimalin bu olduğu dile getirilmişti.

İlaveten; Toyota’nın otomobil paylaşımı uygulaması JaponTaxi’ye 70 milyon dolarlık yatırım yapacağını da duymuştuk.

Toyota JaponTaxi’ye 70 Milyon Dolarlık Yatırım Yapmıştı

Yerel oyunculardan olan Nihon Kotsu ile Daiwa Motor Transportation da taksi paylaşım hizmetlerine yoğunlaşacaklarını açıklamışlardı. Netice olarak görünen şu ki Japonya’nın taksi pazarındaki rekabet giderek kızışıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum