Yatırım yapmaya başla!

Sony, PlayStation Oyunlarında Yapılan Satın Alma İşlemlerinden Rekor Kazanç Sağladı

PlayStation oyunlarında yapılan mikro ödemeler Sony’nin kasasına milyarlarca dolar koydu.
Sony, PlayStation Oyunlarında Yapılan Satın Alma İşlemlerinden Rekor Kazanç Sağladı

Teknoloji devi Sony, PlayStation konsolları ile çok büyük bir kitleye ulaşıyor. Şirket önümüzdeki aylarda PlayStation 5’i oyuncuların beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Konsolun tasarımı ve donanımsal özellikleri büyük ölçüde biliniyor. Fiyat bilgisinin de önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor. Diğer yandan PS4’ün de yüksek satış rakamları ile Sony’i memnun ettiği paylaşılan raporlar ile görülüyor.

Şirketin PS4 üzerinden elde ettiği gelirler bununla da sınırlı değil. Bilindiği üzere milyonlarca kişi tarafından oynanan oyunların içerisinde de satın alma işlemleri yapılabiliyor. Bu da Sony için yeni bir gelir kalemi anlamına geliyor. Paylaşılan son rapor teknoloji devinin oyun içi satın alma işlemlerinden büyük gelir elde ettiğini gösteriyor.

Mikro Ödeme Gelirleri Açıklandı

Mikro Ödeme Gelirleri Açıklandı

Sony’nin açıkladığı mali yıl birinci çeyrek verilerinde konsola dair tüm gelir kalemlerinden elde edilen kazançlar ortaya çıktı. 1 Nisan 2020 – 30 Haziran 2020 arasını kapsayan dönemde Sony gelirinin yüzde 41’ini oyun içi satın alma işlemlerinden elde etti. Burada DLC ve oyun içerisindeki diğer satın almalar yer alıyor.

Teknoloji devi bu işlemlerinden 2.29 milyar dolar gelir sağladı. Diğer tarafından konsol satışlarından ise 520 milyon dolar gelir elde edildi ve bu rakam tüm gelirlerin yüzde 9’una karşılık geliyor. Bunların yanı sıra paket yazılım ve dijital yazılım ürünlerinden de sırasıyla 250 milyon dolar ve 1.37 milyar dolar gelir elde edildi.

Bu yılın sonuna doğru çıkması beklenen PlayStation 5 ile beraber gelirlerin daha da yükselmesine kesin gözüyle bakılıyor. Diğer yandan PS5’in rakibi olacak Xbox Series X’in de yine bu yılın son aylarında satışa sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum