Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Sony’ye Göre PlayStation 5’e Olan Yoğun İlgi Pandemi ile Alakalı Değil

Sony CEO’su Jim Ryan, pandemi olmasa da PlayStation 5’e olan ilginin çok fazla olacağını söyledi.
Sony’ye Göre PlayStation 5’e Olan Yoğun İlgi Pandemi ile Alakalı Değil

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 uzun bir bekleyişin ardından geçtiğimiz günlerde oyuncular ile buluştu. ABD ve bazı ülkelerde 12 Kasım’da satışa çıkan konsol 19 Kasım’da ülkemiz dahil olmak üzere tüm pazarlarda yerini aldı. PlayStation 5 satışa çıkması ile beraber çok kısa sürede tükendi. Konsolun tükenmesi ile sonrası Sony yeterli stoğa sahip olmamak ile eleştiri almaya başladı.

Yapılan pek çok yorum dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi nedeniyle konsolun kısa sürede tükendiği yönünde. İnsanların evlerinde daha fazla vakit geçirmesi ile beraber konsol satışlarında patlama yaşandığı düşünülüyor. Ancak Sony CEO’su Jim Ryan öyle düşünmüyor. Teknoloji devinin yöneticisine göre pandemi olmasa bile PS5 aynı satış performansını elde edecekti.

Sony, PlayStation 5’e Güveniyor

Sony, PlayStation 5’e Güveniyor

Jim Ryan katıldığı bir röportajda PlayStation 5’e olan güvenini vurgulayan açıklamalarda bulundu. Sony Interactive Entertainment (SIE) CEO’su Jim Ryan’a göre COVID-19 pandemisi olmasa bile PlayStation 5’te stok sıkıntısı yaşanacaktı.

Geliştirdikleri konsolun her şekilde satıldığını belirten Ryan, “Geçen yılın çoğunu ürün için yeterli talep oluşturabileceğimizden emin olmak için harcadım. Şimdi ise bu talebi karşılamak için arzı artırmaya çalışmak için çok daha fazla zaman harcıyorum.” diye konuştu.

Sony yöneticisi pandeminin olumsuz etkisini daha çok üretim aşamasında gösterdiğini söylüyor. Seyahat kısıtlamaları nedeniyle üretim hazırlıklarını uzaktan gerçekleştirdiklerini söyleyen Ryan, bunun PlayStation 5 için hayallerin ötesinde olduğunu ifade etti. COVID-19 olmasaydı PlayStation 5’i satışa sunma şeklinin daha farklı olabileceğini söyleyen Ryan, ürün satışlarında bir değişiklik olmayacağını belirtti.

Konsol pazarındaki rakipleri Microsoft’un stüdyo yatırımlarını takip ettiklerini söyleyen Kim Ryan, ilerleyen dönemde Xbox Game Pass hizmetinin karşısına yeni bir servis ile çıkabileceklerini açıkladı. Sony CEO’su ilerleyen dönemde bu konuya dair yeni gelişmelerin duyurusunu yapacaklarını söyledi. PlayStation 5 ülkemizde 8.299 TL ile satışa sunuldu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum