Yatırım yapmaya başla!

Sony, PlayStation 5’in Üretimi için Verdiği Siparişleri Artırdı

Sony’nin yaklaşmakta olan konsolu PlayStation 5 için üretim kapasitesini yüzde 50 artırdığı söylendi.
Sony, PlayStation 5’in Üretimi için Verdiği Siparişleri Artırdı

Oyun dünyası son dönemde Sony’nin oyun konsolu PlayStation 5’in çıkışına dair geri sayımını sürdürüyor. Geçtiğimiz aylarda şirkete yakın kaynaklardan konsolun teknik özelliklerine dair pek çok bilgi sızdırıldı. Sony’nin bu yılın sonuna doğru PlayStation 5’i piyasaya sunması bekleniyor. Konsolun fiyatı da merak edilen bir başka konu olmakta.

PS5’in fiyatını belirleyecek başlıca faktörlerden birisi üretim maliyetleri olacaktır. Sony’nin üretim kademesiyle ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı. Şirkete yakın kaynaklardan paylaşılan bilgilerde Sony’nin üretim kapasitesini artırdığı belirtiliyor. 2020 yılı için üretim kapasitesinin yüzde 50 oranında artırıldığı söyleniyor.

Uzmanlar bu gelişme sonrası Sony’nin PS5’ten yüksek beklentiye sahip olduğu yorumlarını yapmaya başladı. Konsolun çıkış tarihinin her geçen gün yaklaşması da bu kararın alınmasında önemli rol oynuyor.

Sony Kapasiteyi Artırıyor

Sony Kapasiteyi Artırıyor

Japonya basınında yer alan haberlere göre Sony, PlayStation 5 için üretim kapasitesinde yüzde 50 oranında bir artış gerçekleştirdi. Teknoloji devi ilk etapta 6 milyon PS5 üretimi yapmayı planlıyordu. Ancak alınan son karar ile bu sayı 9 milyona çıkarıldı. İlerleyen günlerde bu kapasitenin 10 milyona yükseltilmesi planlanıyor. Kaynaklar Sony’nin bu kararı almasına başlıca sebep olarak COVID-19 pandemisini gösteriyor.

Dünyayı kısa sürede etkisi altına alan virüs nedeniyle insanlar evlerinde daha fazla vakit geçirmeye başladı. Bu durum PS5’in piyasaya çıkması ile beraber stok sorunlarının yaşanmasına neden olabilir. Sony’nin böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak adına üretim kapasitesini artırma kararı aldığı belirtiliyor. PS4 2013 yılında çıktığı ilk bir aylık zaman diliminde 4.2 milyon adet satmıştı. Dolayısıyla Sony’nin yapmış olduğu bu hamle oldukça mantıklı görünüyor.

PS5’in Ağırlığı Ortaya Çıktı

PS5’in Ağırlığı Ortaya Çıktı

Sony’nin oyun konsolu için bekleyişin sürdüğü şu günlerde yeni bir bilgi daha ortaya çıktı. Amazon’un Almanya sitesinde PS5 için oluşturulan ürün sayfası konsolun ağırlığını gün yüzüne çıkardı. Sayfada PS5’in ağırlığının 4.78 kg olduğu görülüyor.

Bilgilere göre PS5, Sony’nin bugüne kadar piyasaya sürdüğü en ağır konsol olacak. Mevcut konsollar ile karşılaştırma yapmak gerekirse PS4’ün ağırlığı 2.74 kg, Xbox One’ın ağırlığı ise 3.17 kg olmakta. Tabi bu ağırlığın konsolun ilk yılları için geçerli olacağını söyleyebiliriz. İlerleyen dönemde Sony, PlayStation 5’in daha hafif ve az yer kaplayan Slim modelini piyasaya geliştirecektir.

Amazon sayfasında gösterilen PS5’in ağırlık bilgisinin kesin doğru olmadığını iddia edenler de mevcut. Sayfada PS5’in standart sürümü ile Digital Edition modelinin ağırlıklarının aynı olması dikkat çekiyor. PlayStation 5’in ülkemizde yaklaşık fiyatının 8 bin TL olacağı tahmin ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum