Yatırım yapmaya başla!

Sony, PlayStation 5’in Tanıtımına Dair Sır Perdesini Kaldırdı

Sony beklenen oyun konsolu PlayStation 5’in tanıtılacağı tarihi duyurdu.
Sony, PlayStation 5’in Tanıtımına Dair Sır Perdesini Kaldırdı

Oyun dünyası son dönemde yeni konsol modellerinin tanıtılacağı tarihi dört gözle bekliyor. Sony’nin PlayStation 5 ve Microsoft’un Xbox Series X konsollarına dair bugüne kadar pek çok rapor sızdırıldı. Her iki konsolun da kullanıcılara en üst seviyede oyun deneyimi sunacağı belirtiliyor. PS5 ve Xbox Series X’in donanımsal özellikleri büyük ölçüde biliniyor. Merak edilen konular arasında bu konsolların tanıtım tarihi ve fiyatının ne olacağı yer alıyor.

Bugüne kadar PlayStation 5’in tanıtılacağı tarihe dair çeşitli tahminler yapılmıştı. Konsolun piyasaya yıl sonuna kadar çıkacağı belirtiliyor. Bu gelişmeler ışığında teknoloji devi PS5’in tanıtım tarihine dair nihai açıklamayı yaptı. Daha önce dillendirilen tarih Sony tarafından doğrulanmış oldu.

PS5’in Tanıtım Tarihi Kesinleşti

PS5’in Tanıtım Tarihi Kesinleşti

PlayStation’un resmi Twitter hesabından beklenen konsolun tanıtım tarihi netleşti ve kullanıcılara açık davet yapıldı. Buna göre 4 Haziran 2020 tarihinde PS5 ilk kez görücüye çıkmış olacak. Konsolun donanımsal özellikleri büyük oranda bilinmekle beraber nasıl bir tasarıma sahip olacağı halen merak konusu. Sony CEO’su Jim Ryan tanıtımda yeni konsol ile beraber PS5 oyunları hakkında da bilgilendirme yapılacağını söyledi.

Ryan düzenlenecek etkinliğe dair yaptığı açıklamasında, “PlayStation 5 için geliştirilen oyunlar, dünya çapındaki yenilikçi stüdyolardan geliyor ve bu sektördeki en iyi markaları temsil ediyor. Hem büyük olan oyun stüdyoları hem de küçük olan stüdyoları, PlayStation 5’in donanımsal potansiyelini ortaya çıkaracak olan oyunlar geliştirmek konusunda zorlandılar. Bu etkinlik bir saatten fazla sürecek ve bu heyecanı, ilk kez, hep birlikte deneyimleyeceğiz.” ifadesine yer verdi.

Tanıtımda PS5’in tasarımının yanı sıra fiyat bilgisinin de ortaya çıkacağı belirtiliyor. Merak edilen bir diğer konu ise konsolun geriye dönük uyumluluğa sahip olup olmayacağı. Bu konuda resmi etkinlikte aydınlığa kavuşacak.

Yeni PS4 Oyunları PS5 Uyumlu Olacak

Yeni PS4 Oyunları PS5 Uyumlu Olacak

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, PS5’in gelmesi ile beraber geliştiricilere de bilgilendirmede bulundu. Günümüzde geliştirilen oyunlar PlayStation 4 için piyasaya sunuluyor. PS5 ile beraber PS4 için geliştirilen oyunların yeni konsol ile uyumlu olma şartı aranacak. Şirket bunun için Nisan ayında gerekli uyumluluk özelliğinin PS4 geliştirici kitinin son sürümüne ekledi.

Açıklamaya göre 13 Temmuz 2020 tarihinden sonra geliştirilecek tüm oyunların PS5 uyumlu olması gerekiyor. Bu tarihten önceki oyunlar için ek çalışma yapılması gerekmiyor. PlayStation 5’in yıl sonuna doğru çıkması bekleniyor ve konsolun geriye dönük uyumluluğa sahip olacağı tahmin ediliyor. Konuyla ilgili tüm merak edilenler 4 Haziran tarihinde netleşmiş olacaktır.

Microsoft’un da yeni konsolunu yakın zamanda resmi olarak tanıtması bekleniyor. Önümüzdeki yıldan itibaren PlayStation 5 ile Xbox Series X arasında yeni bir rekabetin başlayacağını söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum