Yatırım yapmaya başla!

Sony, PlayStation 5 ile Gelecek Kontrol Cihazı DualSense’i Duyurdu

Sony’nin beklenen konsolu PlayStation 5’in kontrol cihazı DualSense resmi olarak tanıtıldı.
Sony, PlayStation 5 ile Gelecek Kontrol Cihazı DualSense’i Duyurdu

Teknoloji devi Sony, geçmiş yıllardan bu yana PlayStation konsolu ile oyun dünyasında milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. 1994 yılında başlayan PlayStation serüveni son olarak PlayStation 4 ile devam etmekte. Oyuncular uzun zamandır PlayStation 5 için heyecanlı bir bekleyişe sahip. Konsola dair çeşitli sızıntılar olsa da henüz resmi bir tanıtım yapılmış değil. Ancak donanımsal özellikler itibarıyla PlayStation 5’in üstün bir oyun deneyimi sunacağını söylemek mümkün.

Konsola dair geri sayım sürerken Sony, yeni kontrol cihazının tanıtımını gerçekleştirdi. DualSense adı ile duyurulan yeni cihaz PlayStation 5 ile beraber oyuncuların beğenisine sunulacak. Sony önceki konsol modellerinde DualShock cihazlarına yer veriyordu. Tasarım olarak oldukça benzeyen yeni DualSense, bazı yenilikleriyle dikkat çekmeyi başarıyor. Bugüne kadar kontrol cihazlarında tercihini siyah renkten yana kullanan Sony, DualSense ile beyaz renge dönüş yapmış.

DualSense Duyuruldu

DualSense Duyuruldu

PlayStation 5’in beklendiği şu günlerde DualSense görünümüye heyecanı artırmayı başardı. Sony yeni kontrol cihazını farklı el boyutlarına sahip oyuncular üzerinde test ettiğini ve en uygun tasarıma yer verdiğini belirtiyor. Bununla beraber Paylaş butonunun adı Oluştur olarak değiştirildi. Bu buton sayesinde kullanıcılar yayınlarını paylaşma imkanına sahip olacak. DualSense üzerinde yer verilen hoparlör ve mikrofon sayesinde üstün bir kullanım deneyimi sunulacak.

Sony DualSense 5 ile ilgili açıklamasında, “DualSense ile hedefimiz, oyunculara, kutuyu açar açmaz oyun dünyasına taşınma hissi vermek. Oyuncuların oyun oynarken kontrolcüyü kendilerinin bir uzantısı gibi hissetmelerini istiyoruz. Öyle ki ellerinde olduğunu bile unutacaklar.” ifadelerini kullandı. Tasarım itibarıyla ergonomik bir yapı ve beyaz renkler öne çıkıyor. Titreşim oranının da bir önceki DualShock modeline göre çok daha üstün olacağı belirtiliyor. DualSense ayrıca dokunmatik yüzeye sahip olmakta.

Sony CEO’su Jim Ryan ise yeni kontrol cihazı ile ilgili yayınladığı mesajda, “DualSense, önceki kontrolcülerimizden radikal bir şekilde ayrılıyor. Yeni kontrolcü, PS5’teki birçok yenilikçi özellikle birlikte oyunlar için dönüştürücü olacak. PS5’in yıl sonundaki lansmanına doğru ilerlerken, bu heyecan verici yolculuğu bizimle paylaştığı için PlayStation topluluğuna teşekkür etmek istiyorum. Önümüzdeki aylarda PS5 hakkında, konsol tasarımı da dahil olmak üzere daha fazla bilgi paylaşmayı umuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

DualSense’in Pil Ömrü Uzun Olacak

DualSense’in Pil Ömrü Uzun Olacak

PlayStation kullanıcıları için en önemli kriterlerden birisi kontrol cihazlarının sarj süresi olmakta. Sony, DualSense 5 ile önceki modellere göre çok daha uzun bir pil ömrü sunacağını belirtiyor. Cihazın L2 ve R2 tuşlarında dokunsal geri bildirim özelliği olmasına rağmen uzun pil ömrünün nasıl sağlanacağı merak ediliyor.

PlayStation blogunda pil ömrüne dair yapılan açıklamada, “DualSense’in şarj edilebilir bataryası ile uzun bir pil ömrü sunmanın ve kontrol cihazının ağırlığını mümkün olduğunca azaltmanın yollarını aradık. DualSense, istediğimiz konfor seviyesine mükemmel ergonomi ile ulaşabilmemiz için çeşitli el boyutlarına sahip oyuncular tarafından test edildi.” ifadeleri yer aldı. Sony’nin önümüzdeki günlerde hem DualSense hem de PlayStation 5’e dair yeni açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum