Yatırım yapmaya başla!

Sony, PlayStation 5’in Fiyatının Kullanıcılar Tarafından Memnuniyetle Karşılanmasını İstiyor

Sony’de PlayStation 5’in geliştirme süreci tüm hızıyla devam ediyor. Şirket yetkilileri konsolun uygun fiyatlı olmasını istiyor.
Sony, PlayStation 5’in Fiyatının Kullanıcılar Tarafından Memnuniyetle Karşılanmasını İstiyor

Oyun konsolu dendiğinde Sony’nin PlayStation ürünlerini ilk sıraya yazabiliriz. Geçmiş yıllardan bu yana belirli aralıklar ile yeni sürümleri ile karşımıza çıkan PlayStation, en iyi oyun deneyimini yaşatmayı amaçlıyor. Son olarak sunulmuş olan PlayStation 4 ulaştığı satış rakamı ile geçtiğimiz günlerde yeni bir rekora imza attı. Teknoloji devi diğer yandan PlayStation 5 üzerinde çalışmaya devam ediyor. Çıkış tarihi her geçen gün daha da yaklaşan konsol için yeni sızıntılar ortaya çıkıyor.

Merak edilen konulardan birisi ise PS5’in fiyatına dair. Henüz şirketten resmi bir açıklama yapılmış değil. Araştırma şirketleri hazırladıkları raporlarda PlayStation 5’in muhtemel fiyatına dair tahminlerde bulunuyor. Sony yetkililerinden gelen haberler ile konsolun kullanıcılar tarafından uygun fiyata sahip olacağı yönünde. Geçtiğimiz günlerde konsolun fiyatının 600 euro olacağı iddia edilmişti. Ancak bu fiyatın daha da aşağı çekildiği belirtiliyor.

PS5’in Fiyatı Merak Ediliyor

PS5’in Fiyatı Merak Ediliyor

Japonya merkezli teknoloji devi Sony’den gelen son haberler PlayStation 5’in fiyatının bir miktar daha aşağı çekildiğini gösteriyor. Konsola dair yaptığı yayınlar ile bilinen PushSquare adlı bir site, Sony yetkililerinin yatırımcılar ile görüşmeler gerçekleştirdiğini ve bu görüşmelerde konsolun fiyatının pazarda kabul edilebilir bir miktar olacağını söylediler. Yetkililer kullanıcılar için en adil fiyatı belirlemek istediklerini belirtiyor.

Geçtiğimiz ay düzenlenen bir ankette kullanıcılar PlayStation 5’in diğer konsolların çıkış fiyatından daha yüksek olacağına dair daha fazla oy kullandılar. Katılımcıların yüzde 70’inden fazlasının yeni konsol için 400 eurodan fazla bir ücret ödemek istemediğini belirtiyor. Kullanıcıların fiyat beklentisi ise PlayStation 5 için 400 euro ile 500 euro arasında geziyor. Sony’den ise henüz konuyla ilgili bir açıklama yapılmış değil.

PlayStation 5’te Geriye Dönük Uyumluluk Olacak

PlayStation 5’te Geriye Dönük Uyumluluk Olacak

PlayStation 5’in tam tarih olmamakla birlikte 2020 yılının ilk çeyreğinde tanıtılması bekleniyor. Önümüzdeki yıl içerisinde Microsoft’un da yeni bir Xbox konsolu tanıtacağı iddia ediliyor. Her iki konsolda da AMD’nin ürettiği işlemci ve grafik kartlarının yer alacağı belirtiliyor. Uzmanlar her iki cihazın da kilit noktasının geriye dönük uyumluluk olacağının altını çiziyor. Sony geçtiğimiz aylarda PlayStation 5’in PS4 oyunları ile uyumlu olacağını açıklamıştı.

Geçtiğimiz günlerde Sony’nin bu fikrinden caydığına dair iddialar ortaya atıldı. Bir başka açıklama ise Romance of the Three Kingdoms’un yapımcısı Kazuhiro Echigoya tarafından yapıldı. Yapımcı açıklamasında “Geriye dönük uyumluluğun oyunlarımızın genişlemesinde ya da büyümesinde çok fazla etkisi olacağını düşünmüyorum. Bence oyuncular için en önemli nokta, şu an sahip oldukları içeriği ve değerli markaları taşımak. Bunları yeni donanıma taşımak düşük riskli olduğu için PS5’in hızlıca uyum sağlayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

PS5’in geriye dönük uyumluluğu getirmesine kesin gözüyle bakılıyor. Sony’nin bu alandaki en büyük rakibi Microsoft, Xbox Scarlett ürününde üç nesili kapsayan bir geriye dönük uyumluluğa yer verecek. Bu da Xbox One, Xbox 360 ve Xbox oyunlarının yeni konsolda oynanabileceğini gösteriyor. Önümüzdeki günlerde her iki konsol için de yeni bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum