Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Sony Stok Sıkıntısı Yaşanan PlayStation 5’in 2020 Rakamlarını Açıkladı

Geçtiğimiz aylarda satışa çıkan PlayStation 5’in kısa zaman içerisindeki satış rakamları açıklandı.
Sony Stok Sıkıntısı Yaşanan PlayStation 5’in 2020 Rakamlarını Açıkladı

Konsol dünyası uzun zamandır yeni nesil ürünlerin çıkmasını bekliyordu. Geçtiğimiz Kasım ayında Sony ve Microsoft, oyuncuların heyecanla beklediği PlayStation ve 5 ve Xbox Series X’in tanıtımını gerçekleştirmişti Microsoft ayrıca daha uygun fiyatlı Xbox Series S modeli de geliştirdi. Yeni konsollar üstün donanımsal özellikleri ile kullanıcılara başarılı bir oyun deneyimi vadediyor. İki konsol üreticisinin önümüzdeki dönemdeki rekabetinin nasıl olacağı ise merak ediliyor.

Sony’nin PlayStation 5 ile pazarda rakibine karşı üstünlük kuracağı iddia ediliyor. Şirketten yeni bir açıklama geldi ve kısa zaman içerisinde gerçekleştirilen satış rakamları paylaşıldı. PS5’in satışa çıkması ile beraber stok sıkıntısı yaşadığı gündeme gelmişti. Halen oyuncular yeni nesil konsolu temin etmekte zorluk çekiyor. Buna rağmen ulaşılan satış rakamları şirketin yüzünü güldürmüş durumda.

PS5 Satış Rakamları Açıklandı

PS5 Satış Rakamları Açıklandı

Yeni bir rapora göre Sony, 2020’de 3,4 milyon adet satmayı başardı. Yeni nesil oyun konsolu 2021’de satışlarda 18 milyon adede ulaşmayı hedeflediği için şu anda yavaşlama planı yok. Şirketin bu yıl için satış beklentileri de oldukça yüksek görünüyor. Stok sıkıntısının çözülmesi ile beraber bu rakamların artacağı tahmin ediliyor. Geçen zaman diliminde ulaşılan satış rakamı, PS5’in bugüne kadarki en iyi performans gösteren konsol olduğunu ortaya koydu.

Uzmanlar çok sayıda kişinin alacak durumda olmasına rağmen, stok sorunu nedeniyle konsola ulaşamadığını belirtiyor. Hatta stok sorunu nedeniyle konsolun karaborsaya düştüğü ve çok yüksek fiyatlara satıldığı daha önce gündeme gelmişti. Şirket 2021 yılı içerisinde PS5’in 16 ila 18 milyon arasında satış yapılacağını tahmin ediyor. Bu rakama ulaşılmasında yıl içerisinde çıkacak konsola özel yeni oyunların da önemli rol oynayacağını söyleyebiliriz.

Şirket üretim aşamasında işlemci üreticisi TSMC’nin ek üretim teisislerine güvendiğini belirtiyor. AMD, PS5’e giren yonga setlerini Ryzen ve RDNA 2 platformlarına göre yapıyor. TSMC’den, kendi markası altında üretilen yongaların yanı sıra PS5 üretimi için gerekli
olanların arzını artırmasına yardımcı olacak ek dökümhane kapasitesi almış gibi görünüyor.

Bir diğer konu ise PS5’in henüz Hindistan’da satışa çıkmamış olması. Konsolun dünyanın en kalabalık ikinci ülkesine gelmesi sonrasında satış rakamları çok daha yüksek adede çıkacaktır.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum