Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Sony, PlayStation 4’ün Ulaştığı Satış Rakamlarından Memnun

PlayStation 5’in çıkışının beklendiği şu günlerde PS4’ün son satış rakamları açıklandı.
Sony, PlayStation 4’ün Ulaştığı Satış Rakamlarından Memnun

Japonya merkezli teknoloji devi Sony oyun sektörünün öncü firmalarından biri olarak yıllardır faaliyet gösteriyor. Hem geliştirdiği oyunlar hem de PlayStation konsolları ile şirket milyonlarca kişiye ulaşıyor. Bilindiği üzere Sony cephesinde son günlerde yeni konsol PlayStation 5’in geri sayımı hakim. Kullanıcılara yepyeni bir oyun deneyimi sunacak olan konsolun donanımsal özellikleri büyük ölçüde biliniyor. Bu çok daha iyi oyunların geliştirilmesine zemin hazırlayacak.

Konsolun çıkışı ile beraber satış rakamlarının da yüksek olması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde PS5’in Tayvan merkezli tedarikçileri yüksek satış beklentilerine sahip olduklarını açıklamıştı. Bununla birlikte halihazırda piyasada olan PlayStation 4’ten gelen satış rakamları Sony’i fazlasıyla memnun ediyor. Teknoloji devi konsolun ulaştığı son satış rakamlarını açıkladı.

PS4 Yok Satmaya Devam Ediyor

PS4 Yok Satmaya Devam Ediyor

Teknoloji devi düzenlediği etkinlikte mali durumuna dair son verileri paylaştı. En çok merak edilen ise PlayStation 4’ün ulaştığı satış rakamları oldu. Şirketin açıklamasına göre PlayStation son birkaç ay içerisinde 2 milyon kişi tarafından daha satın alındı. Son olarak Mayıs ayı içerisinde yapılan açıklamada konsolun toplam satış rakamının 110.4 milyon olduğu açıklanmıştı. Son açıklama ile bu sayı 112.3 milyona yükselmiş oldu.

Bu rakamlara rağmen PlayStation 2, konsol tarihinin en çok satan ürünü olma ünvanını koruyor. Yıllar önce piyasada yer alan konsol PlayStation 2 bu sıralamada liderliği elinde bulunduruyor. PS2 o dönem 155 milyondan fazla satarak ulaşılması güç bir rekora imza atmıştı. Sony açıklamasında satışların yüzde 74’ünün dijital platformlar üzerinden gerçekleştiğini belirtiyor.

Bununla beraber ücretli abonelik sistemi olarak hizmet veren PlayStation Plus servisine de son çeyrekte 45 milyon yeni abonenin katıldığı ifade edildi. Bu artışta dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisinin de önemli rol oynadığı söyleniyor. İnsanların evlerine kapanması ile beraber video oyunlara olan ilgide büyük artış yaşandı.

Bu yılın sonuna doğru PlayStation 5’in gelecek olmasına rağmen PS4’ün halen büyük ilgi görmesi Sony açısından büyük başarı olarak tanımlanıyor. Sony’nin bu yılın sonuna kadar 10 milyon adet daha PS4 satacağı tahmin ediliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum