Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Sony, PlayStation 4 Oyunlarını Android Telefonlara Getiren Güncellemesini Yayınladı

Sony popüler oyun konsolu PlayStation 4 oyunlarının Android cihazlarda oynanmasını sağlayan özelliğini duyurdu.
Sony, PlayStation 4 Oyunlarını Android Telefonlara Getiren Güncellemesini Yayınladı

Oyun konsolları günümüzde milyonlarca kullanıcının ilgi duyduğu başlıca ürünler arasında yer alıyor. Sony’nin en güncel oyun konsolu PlayStation 4 piyasada en çok ilgi gören oyun konsolu konumunda. Şirket ürünü için yeni özellikler ve güncellemeler yayınlamaya devam ediyor.

Bilindiği üzere PlayStation 4 kullanıcıları PC ve Mac ürünleri ile oyunları oynama imkanına sahip oluyor. Bununla beraber Sony’nin kendi ürettiği Xperia Z3 ile beraber tüm akıllı telefon modellerinde kullanıma sunmuştu. Teknoloji devi uzaktan oynama özelliğini şimdi tüm Android telefonlara getiriyor.

PS4 Remote Play adı verilen uygulama sayesinde Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar üzerinden konsoldaki oyunları oynamak mümkün olacak. Sistemin çalışması için cihazların aynı yerel ağa bağlanmaları gerekiyor. Sony’nin Dual Shock 4 kontrol cihazını akıllı telefona bağlayarak PS4 deneyimini uzaktan yaşamak mümkün olacak.

Uzaktan Oyun iOS’tan Sonra Android’e Geldi

Uzaktan Oyun iOS’tan Sonra Android’e Geldi

Sony’nin geçtiğimiz yıllarda geliştirdiği PS4 Remote Play özelliği şirketin kendi akıllı telefonları ve iOS işletim sistemleri üzerinde kullanılabiliyordu. Yayınlanan güncelleme ile Android modelleri bu deneyime sahip olacak. Şirket tarafından yayınlanan 7.00 sistem güncellemesi ile PS4 Remote Play Android 5.0 ve üstü sürümler için kullanılabilir hale geldi. Tabi App Store ve Play Store mağazalarından cihazlara PS4 Remote Play uygulamasının da indirilmesi gerekiyor.

Dual Shock 4 kontrolcüsü Bluetooth yardımıyla akıllı telefonlara bağlanabiliyor. Yalnız kontrol cihazı Android 10 işletim sistemine gereksinim duyuyor. Yeni mod ile kullanıcılar 8 kişiden 16 kişiye kadar grup oluşturabilecek. Ağ bağlantsına yönelik iyileştirmeler yapan Sony, ses kalitesinde de yükseltmeler yapıldığını açıkladı. Gelen bir diğer özellik ile akıllı telefonlarda bulunan ikinci ekran uygulaması kullanılabilir hale gelecek. ABD’deki kullanıcılar için sunulan bu araç İngilizce dil desteği ile sesli sohbeti yazılı metine dönüştürecek.

PS4 Evreninde Etkileşim Artıyor

PS4 Evreninde Etkileşim Artıyor

Sony’nin gözde konsolu bugün itibariyle rakibi olan Xbox One ve Nintendo Switch gibi ürünlerden çok daha fazla kullanıcı sayısına sahip. Ancak şirket geliştirdiği yeni araçlar ile kullanıcıların birbirleri ile etkileşimini artırmayı amaçlıyor. Genişletilmiş Parti adı verilen özellik ile bu etkileşim en üst seviyeye çıkıyor.

Teknoloji devi diğer yandan önümüzdeki yıl yeni oyun konsolu PlayStation 5’i tanıtmaya hazırlanıyor. Konsola dair gelen son haberler dahili kamera ile geleceğini gösteriyor. Kameranın 4K çekim yapacağı belirtilirken, kullanıcıların oyun oynarken diğer yandan canlı yayın açabilmesi amaçlanıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum