Yatırım yapmaya başla!

Sony’den Playstation 3’ü Olanlara Geri Ödeme Olanağı Geliyor!

Teknoloji devi Sony, Playstation 3 sahibi olanlara geri ödeme yapacağını açıkladı.
Sony’den Playstation 3’ü Olanlara Geri Ödeme Olanağı Geliyor!

Dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından Sony, yıllardır piyasaya sürdüğü oyun platformu Playstation ile sektörü adeta domine etmiştir. Ancak oyun konsolu olarak Microsoft, Nintendo gibi firmalar da Sony ile bu alanda mücadele etmektedir. Bir süre önce Playstation’ın en büyük rakibi xBox One X’in Türkiye’de satışa sunulduğu bilgisini sizlerle paylaşmıştık.

Sony ise son olarak geçtiğimiz dönemde Playstation 4’ü piyasaya sürmüştü. PS4’ün raflarda yerini almasının ardından bir önceki ürün Playstation 3 kullanıcıları için Sony, bir güzellik yapmaya hazırlanıyor. 2006 yılında piyasaya sürülen PS3 için Sony kullanıcılara 65$’lık bir geri ödeme yapacak.

ABD’den Satın Alınmış PS3’ler için Geri Ödeme

Sony firması, Playstation 3’ü çıkardığı dönemde tanıtımı yaparken, ilk nesil Playstation 3 için cihazın aynı zamanda bir bilgisayar olduğunu ve Linux işletim sistemi kurulabileceğini açıklamıştı. Ancak kullanıcılar söz konusu yüklemeleri yaptığında bir takım güvenlik sorunları ile karşı karşıya kalmıştı.

İlerleyen günlerde ise Sony bu durumun önüne geçmek için bir güncelleme yayınlayarak bu özelliği kapatmıştı. Ancak kullanıcılardan Sony’e dava açılmış ve verilen karar sonrası Playstation 3 kullanıcılarına 65$ ödeme yapılması kararlaştırılmıştı. Sony şu an için sadece ABD’deki Playstation 3 kullanıcıları için bu ödemeyi gerçekleştiriyor.

Diğer Ülkeler için Durum Belirsiz

Sony’nin kaybettiği dava sonrası Playstation 3 kullanıcılara yapacağı geri ödeme şu an için sadece ABD’de geçerli olmakta. 1 Kasım 20016 ile 1 Nisan 2010 tarihinde ABD’de Playstation 3 satın almış kullanıcılar Sony’den 65$lık geri ödeme alabilecekler.

Firmanın yaptığı geri ödemenin diğer ülkeleri kapsayıp kapsamayacağı ise şu an için belirsizliğini koruyor. Teknoloji devi firma söz konusu geri ödemeler için 3.75 milyon dolarlık bir bütçe hazırlamış durumda. Sony tarafından Türkiye dahil ABD dışındaki diğer ülkeler için de geri ödeme yapılacak mı bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum