Yatırım yapmaya başla!

Sony Son Patent Başvurusu Taşınabilir Oyun Konsolunu İşaret Ediyor

Sony’nin taşınabilir oyun konsollarını yeniden hayatımıza sokacak yeni bir patent başvurusu yaptığı ortaya çıktı.
Sony Son Patent Başvurusu Taşınabilir Oyun Konsolunu İşaret Ediyor

Japonya merkezli teknoloji şirketi Sony, oyun alanında yaptığı yatırımlar ile adından sıkça söz ettiriyor. Şirket kendi geliştirdiği oyunların yanı sıra geçmişten bu yana PlayStation serisi ile çok büyük bir pazar payına sahip. Teknoloji devinde şu sıralar PlayStation 5’e dair bir geri sayım hakim. 2020 yılı içerisinde yeni konsolun tanıtılması bekleniyor ve ürünle ilgili bugüne kadar pek çok sızıntı ortaya çıktı.

Son olarak geçtiğimiz günlerde Sony CEO’su Jim Ryan, PlayStation 5 için oyun geliştirmenin tahmin edilenden daha kolay olduğunu açıklamıştı. Ancak yapılan bir başvuru Sony’nin oyun severlerin karşısına başka bir ürünle daha çıkabileceğini gösteriyor. Şirketin yapmış olduğu patent başvurusunda PlayStation oyun kartuşu ifadesi dikkat çekiyor.

Bu ifade Sony’nin yeniden taşınabilir oyun konsolu ile adına söz ettirebileceğini gösteriyor. Hatırlayanlar olacaktır Sony geçmişte PlayStation Portable ve PS Vita ürünleri ile oyuncuların ilgisini toplamıştı. Önümüzdeki süreçte Sony’nin bu amaca hizmet eden yeni bir oyun cihazı tanıttığına tanık olabiliriz.

Sony’den Yeni Oyun Konsolu

Sony’den Yeni Oyun Konsolu

Patent başvurusunda bulunulan ürünün tam olarak içeriği bilinmiyor. Kartuşun PS Vita ve PSP’nin UMD disklerine olan benzerliği öne çıkıyor. Şu an için taşınabilir konsol denildiğinde akla gelen ilk ürün Nintendo Switch oluyor. Sony’nin yaptığı patent başvurusunda tasarımcı Yujin Morisawa’nın imzası bulunuyor. Şirketin başvurusunda kartuş teknolojisine yer veriyor olması Nintendo Switch benzeri bir ürün geliştirilebileceğini gösteriyor.

Kimi kaynaklar ise bu patentin yeni bir konsoldan ziyade PlayStation 5 ya da PlayStation 4 için bir eklenti olabileceğini iddia ediyor. Şirket taşınabilir konsol olarak geçtiğimiz yıllarda PS Vita’yı piyasaya sunmuştu. O tarihten bu yana Nintendo Switch’in hakimiyeti söz konusu. Konsol ürünlerindeki başarısı ile bilinen Sony’nin yeni bir portable konsol ile Nintendo’ya rakip olduğunu görebiliriz.

Sony daha önce geliştirme kiti sunacağına dair bir planı olmadığını açıklamıştı. Yine PS Vita’nın devamının gelmeyeceği ise geçmiş dönemde yapılan şirket açıklamalarında mevcut. Son yapılan başvuru ile ilgili Sony’den bir açıklama gelmiş değil. Kesin olmamakla beraber 2020 yılının Şubat ayında yeni bir konsol tanıtımı yapılacağı iddia ediliyor. Sony’nin bu etkinlikte yeni ürün ve servislerine dair geniş çaplı bir bilgilendirme yapması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum