Yatırım yapmaya başla!

Satış Rakamlarıyla Hayal Kırıklığı Yaratan Sony Mobile Türkiye’den Çekiliyor mu?

Japon teknoloji devi Sony Mobile’ın düşük satış rakamlarından dolayı Türkiye’deki faaliyetlerini durduracağı iddia edildi.
Satış Rakamlarıyla Hayal Kırıklığı Yaratan Sony Mobile Türkiye’den Çekiliyor mu?

Akıllı telefon pazarında hem dünyada hem de ülkemizde birbirinden büyük üretici firmalar arasında kıyasıya bir rekabet yaşanmakta. Başta Apple, Samsung, LG, ve Huawei gibi pek çok şirket, ürettiği modeller ile büyük satış rakamlarına ulaşıyor. Japon teknoloji devi Sony ise Xperia serisi telefonlar ile bu rekabete ortak olmaya çalışıyor. Şirket geçtiğimiz aylarda Apple ya da Samsung’la yarışmak yerine liderliği almak için telefon üreteceğini açıklamış olsa da mevcut satış rakamları hiç öyle demiyor.

Ancak Sony’nin bu anlamda rakiplerinden satış anlamında epey geride kaldığı bir gerçek. Akıllı telefon alanında pek çok önemli sızıntının altında imzası bulunan uzman Evan Blass ise sosyal medya hesabından Sony Mobile’ın Türkiye’deki faaliyetleriyle ilgili çok önemli bir iddiada bulundu.

Sony Mobile ile İlgili Türkiye’deki Müşterilerini Üzecek İddia

Bilindiği üzere birbirinden büyük teknoloji devlerinin arasında Sony’nin akıllı telefon pazarında beklenen satış rakamlarına ulaşamadığı bir gerçek. Teknoloji dünyasında yakından tanınan isim Evan Blass, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Türkiye, Orta Doğu ve Afrika’da faaliyetlerini sonlandıracağını belirtti.

Rakipleri Apple, Samsung, Huawei gibi çok büyük kitleler tarafından takip edilen bir şirket olmasa da hatırı sayılır bir kitlenin Sony’nin telefonlarına büyük ilgi duyduğunu belirtmek lazım. Ancak satış rakamlarını yeterli bulmayan ve zarar eden Sony’nin alması muhtemel bu karar sonrası Sony telefonlarına ilgi duyanların üzüleceği kesin.

Sony’nin Xperia Kararı için Ekim Ayı İşaret Ediliyor

Apple ve Samsung akıllı cihazlardaki isabetli sızıntı haberleriyle adından söz ettiren Evan Blass’ın Sony Mobile ile ilgili yaptığı açıklamada Ekim ayı işaret ediliyor. Her ne kadar Sony’den konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, Sony’nin düşük satış rakamları düşünüldüğünde iddianın doğruluğunu arttırıyor.

Blass’ın sunduğu iddia Sony’nin sadece mobil departmanını ilgilendiriyor. Ancak yine de dile getirilen iddianın gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini görmek için Ekim ayını beklememiz gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum