Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Sony Michael Jackson’un Hisselerini 750 Milyon Dolara Devralıyor!

Sony Michael Jackson’un Hisselerini 750 Milyon Dolara Devralıyor!

Dünyanın en büyük müzik yapımcısı olan ve Beatles’in “All You Need Is Love” gibi şarkılarının telif haklarını elinde bulunduran Sony Corp, Michael Jackson’un mirasında bulunan Sony/ATV müzik yayımcılığı şirketinin %50’lik hissesini 750 milyon dolara satın alacak.

Anlaşmanın bir kısmında Sony, tek seferde 733 milyon dolarlık ödeme yapacağını duyurmasının yanı sıra efsanevi şarkıcının borçlarını da kapatacak. 1995 yılında Michael Jackson ve Sony işbirliğiyle kurulan bu şirketin kontrolü 750 milyon dolarlık anlaşma ile tamamıyla Sony’in eline geçecek.

Popun Kralı, on yıl önce ATV şirketi için ünlü Beatles grubunun solistlerinden Paul McCartney ile girdiği açık arttırma yarışını 41.5 milyon dolarlık teklif ile kazanmayı başarmıştı. Bu şirket şu anda dizi ve filmlerde kullanılan, radyolarda çalan birçok müzik ve şarkı sözünün yayıncılık haklarını elinde bulunduruyor. Şirketin bünyesinde bulunan ve Mad Men dizisinin 2012 yılında yayınlanan bir bölümünde kullanılan Beatles’in “Tomorrow Never Knows” şarkısından 250 bin dolarlık ödeme aldığı bildiriliyor.

Bu antlaşma, 500 milyon dolarlık borç ile bu dünyadan göçen Jackson’un varisleri için büyük bir kurtarıcı gibi görünüyor. Sony şirketinin CEO’su olan Michael Lynton‘un belirttiğine göre bu satın alma işlemi müzik dünyasını tamamıyla değiştirecek. Sony/ATV şirketi Görevimiz Tehlike filminin tema müziği; Bob Dylan, Queen, Rolling Stones, Taylor Swift’in de şarkılarını içeren bir albümün ve popüler müziğin de kontrolünü elinde bulunduruyor.

Sony’den gelen açıklamaya göre şirketin ve Michael Jackson’un varislerinin 31 Mart’ta kesin olarak anlaşmaya varacakları belirtiliyor. Ekim ayında Wall Street Journal’ın belirttiğine göre Sony geriye kalan ortaklığı da satın alarak, telif haklarından yaklaşık 2 milyar dolarlık kazanç sağlamayı planlıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum