Yatırım yapmaya başla!

Sony’nin Katlanabilir Telefon Projesi Şeffaflık Özelliği ile Rakiplerinden Ayrılıyor

Sony’nin almış olduğu patent, çok ekranlı ve şeffaf özelliğe sahip bir katlanabilir telefon üzerinde çalıştığını ortaya koydu.
Sony’nin Katlanabilir Telefon Projesi Şeffaflık Özelliği ile Rakiplerinden Ayrılıyor

Teknoloji dünyasında hızla yaşanan gelişmeler, telefonlarda büyük değişimlere neden oluyor. Daha önce çok daha basit olarak üretilmiş cihazların yerini günümüzde akıllı telefonlar almış durumda. Öyle ki bu cihazların da her geçen gün daha üst modellerinin çıktığına tanık oluyoruz.

Günümüzde birbirinden güçlü akıllı telefonlar sıkı bir rekabet halindeyken, bir yandan da üreticiler geleceğin yeni akıllı telefonlarını tasarlıyorlar. Bilindiği üzere Samsung, Huawei, LG ve Apple gibi dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticileri şimdiden katlanabilir telefon modellerine yönelik patentlerini alıyorlar. Japon teknoloji üreticisi Sony’nin de katlanabilir telefon üzerinde çalıştığı biliniyor. Ancak Sony’nin aldığı patent, daha farklı bir ürün üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Sony’nin Katlanabilir Telefonu Şeffaf Olacak

Sony’nin Katlanabilir Telefonu Şeffaf Olacak

Sony’nin piyasaya sunduğu Xperia serisi telefonlar ile rakipleri ile etkin bir şekilde rekabet edemediği biliniyor. Ancak katlanabilir telefon döneminin yaklaştığı şu günlerde Sony’nin çok farklı teknolojiler üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Şirketin aldığı patent, katlanabilir telefon modelinin şeffaf görüntüye sahip olacağını gösteriyor.

İki ekrana sahip olacak telefonun ekranlarının 6 farklı şekilde kullanılabileceği belirtiliyor. Cihaz iki farklı moda sahip olacak. Bu modlardan biri şeffaf mod diğeri ise standart mod olacak. Sony’nin üzerinde çalıştığı katlanabilir telefon projesi hayata geçerse, rakiplerinden ayrılan bir cihaz üretebileceğini söylemek mümkün.

Sony’nin Katlanabilir Modeli için Zaman Var

Sony’nin Katlanabilir Modeli için Zaman Var

Katlanabilir telefon modeli üzerinde bir süredir çalıştığı bilinen Sony’nin, aldığı patent ile çok konuşulacak bir işe imza atmaya hazırlandığı görülüyor. Sony’nin patentini almış olduğu katlanabilir telefon modeli hayata geçer mi bilinmez. Ancak ürünün ne zaman piyasaya sunulacağı şimdiden merak edilmeye başlandı.

Kimi çevreler ürünün 2019 yılı içerisinde tanıtılacağını belirtirken, bazı çevreler ise 2020 yılından önce Sony’nin herhangi bir katlanabilir telefon modeli çıkarmasının mümkün olmadığını ifade ediyor. Anlaşılan o ki Sony cephesinde daha somut gelişmeler için bir süre daha beklemek gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum