Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sony “Apple ya da Samsung”la Yarışmak için Değil Liderlik için Telefon Üretecek!

Japon devi Sony’nin CEO’su Kazuo Hirai, şirketin gelecek planları ve akıllı telefon sektöründeki hedefleri hakkında açıklamalar yaptı. İşte sessiz ve derinden ilerlemeye kararlı şirketin stratejisi;
Sony “Apple ya da Samsung”la Yarışmak için Değil Liderlik için Telefon Üretecek!
Son Güncelleme: 
Yorum

Teknoloji devi Sony CEO’su Kazuo Hirai’nin yaptığı açıklamalar, Apple ve Samsung’u rahatlatacak gibi görünse de aslında tam tersi nitelik taşıyorlar. Zira Sony, ne Apple ne de Samsung’la rekabet etmek için akıllı telefon üretmediklerini, büyük kitlelere hitap eden şirketlerle yarışmayacaklarını belirtti.

Ancak bu yorumların arkasından gelen cümleler, Sony’nin akıllı telefon sektöründen çekilmek yerine hazır olmadığı için beklemede kalmayı tercih ettiğini gösterdi. İşte ayrıntılar;

Sony CEO’su Kazuo Hirai The Guardian’a yapmış olduğu açıklamalarla teknoloji dünyasını epey şaşırttı.

Sony CEO’su Kazuo Hirai Şirketin Hedeflerinden BahsettiŞirketin bu yılki karının 5.83 milyar dolar olduğunu belirten Hirai, bu paranın büyük bir kısmının konsol ve oyun sektöründen geldiğini dile getirdi.

Akıllı telefon sektöründe Samsung ve Apple gibi devlerle yarışmayacaklarını söyleyen Hirai, daha sonraki yorumlarıyla yarışmamanın sektörden vazgeçmek anlamına gelmediğini gösterdi.

Nitekim Sony akıllı telefonların sektörün geleceği olduğunu düşünüyor ve ilerleyen dönemlerde buranın lideri olmayı planlıyor.

Sony Akıllı Telefon HedefleriŞu anda böyle bir çıkış yapmasının mümkün olmadığını bilen Sony, sektörü yakından takip ederek zamanı geldiğinde birinciliğe yerleşmeyi düşünüyor. İlaveten; akıllı telefon sektörünün Japonya’nın dışında olduğunu vurgulayan Hirai, Sony’nin büyük markalara görüntü sensörü üreten tedarikçilerin başında geldiğini söylemeyi de ihmal etmiyor.

Diğer taraftan; akıllı telefon üretmeye devam edeceklerini çünkü iletişim sektörünün içinde kalacaklarını dile getiriyor.

Sony Akıllı Telefon Sektöründe Liderliğe OynuyorNeticede; CES 2018’de 3 yeni modelini tanıtan (Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra ve Xperia L2) Sony’nin cihazlarının Apple ve Samsung’un amiral gemileriyle yarışamayacak olduğunun farkındalar.

Aynı şekilde; 26 Şubat’ta gerçekleştirileceği belirtilen etkinlikte tanıtılacak üst segment Xperia XZ Pro’nun da teknoloji devleriyle rekabet edemeyeceği biliniyor. Fakat Hirai’nin de dediği gibi Sony hedefine sessiz ve derinden ilerleyerek gitmeyi tercih ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu