Yatırım yapmaya başla!

Sony Haziran’da PlayStation 5’in Görünümü ile Beraber Çok Sayıda Yeni Oyun Tanıtacak

Sony’nin beklenen konsolu PlayStation 5’in Haziran ayı içerisinde net olarak gösterilmesi bekleniyor.
Sony Haziran’da PlayStation 5’in Görünümü ile Beraber Çok Sayıda Yeni Oyun Tanıtacak

Japonya merkezli teknoloji şirketi Sony, oyun dünyasında bugüne kadar yaptığı yatırımlar ile sektöre yön veren başlıca kuruluşlar arasında yer alıyor. Şirket uzun yıllardır PlayStation konsolları ile pazarda kendisine yer edinmiş durumda. Bununla beraber sektörün önde gelen oyun geliştiricilerinden biri olarak biliniyor. Teknoloji devi son dönemde PlayStation 5 haberleri ile sıkça gündeme geliyor.

Önümüzdeki günlerde yeni konsolun resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Corona virüsü nedeniyle konsolun tanıtımının erteleneceğine dair iddialar gündeme gelmişti.. Ancak şirket bu konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı ve PlayStation 5’in virüse rağmen planlanan tarihe çıkacağını duyurdu.

Yeni konsolun teknik özelliklerine dair pek çok detay biliniyor. PS5’in kullanıcılara üst seviye bir oyun deneyimi sunacağı belirtiliyor. Bununla beraber konsolun nasıl bir tasarıma sahip olacağı ise halen merak konusu. Bir analiste göre bu merak Haziran ayında son bulabilir.

PS5 Haziran’da İlk Kez Görünecek

PS5 Haziran’da İlk Kez Görünecek

VentureBeat’ten Jeff Grubb, beklenen konsolun ne zaman görüneceğine dair açıklamalarda bulundu. Grubb’a göre Sony, Haziran ayı içerisinde PS5 için yeni detayların yer alacağı bir etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlikte konsolun ilk kez canlı olarak gösterilmesi bekleniyor.

Kesin tarih belli olmamakla beraber tanıtımın Haziran ayının ilk günlerinde gerçekleşeceği iddia ediliyor. Bu etkinlikte ayrıca PS5 için Sony’nin kendi geliştirdiği oyunlar ve üçüncü parti geliştiricilerin yeni oyunlarının da gösterileceği söyleniyor.

Grubb’a göre çok sayıda oyun Haziran ayındaki etkinlikte tanıtılacak. Şirketin ayrıca Ağustos ayında PS5 için yeni bir etkinlik daha düzenlemesi bekleniyor. State of Play adındaki çevrimiçi ekinlik ile PS5 ve PS4 oyunlarının bir arada duyurulması planlanıyor. Şirketin sosyal medya hesaplarından Ağustos ayına kadar düzenlenecek canlı yayınlara dair bilgilendirme yapması bekleniyor.

PlayStation 5’in en büyük rakibi olacak Xbox Seriyes X için de önümüzdeki aylarda yeni tanıtımların yapılması bekleniyor. Microsoft her ay konsola dair yeni bilgilendirmelerde bulunacağını ve Temmuz ayında konsolu için geliştirdiği oyunları duyuracağını açıkladı.

Her iki şirketin düzenleyeceği tanıtımlar sonrası konsollar arasında karşılıklı bir rekabetin başlayacağını söyleyebiliriz. Merak edilen bir diğer konu ise yeni konsolların fiyatı olacaktır. Belirlenecek olan fiyatın konsolların satış oranlarında önemli rol oynayacağı ifade ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum