Yatırım yapmaya başla!

Sony Dokunmatik Ekranlı DualShock Geliştiriyor Olabilir!

Birleşik Devletler Patent Ofisi’nde açığa çıkan bir patent başvurusu, Sony’nin dokunmatik ekrana sahip DualShock geliştirdiğini ortaya çıkardı.
Sony Dokunmatik Ekranlı DualShock Geliştiriyor Olabilir!

PlayStation’un geliştiricisi Sony, son dönemde yaptıklarıyla oyun tutkunlarını heyecanlandırmaya doymuyor. Geçtiğimiz günlerde şirket yetkilisi PlayStation 5’in gelmek üzere olduğunu açıklamış ve oyun tutkunlarında büyük heyecan yaratmıştı. Son olarak gelen haber ise PlayStation’un kontrol cihazı DualShock ile ilgili.

Sony Interactive Entertainment America, Ekim ayı itibariyle elinde bulundurduğu DualShock patentini güncelledi. Yapılan güncelleme ile birlikte konsolun meraklılarını heyecanlandıracak bir detay ortaya çıktı. Çıkan detayda DualShock için dokunmatik ekran özelliğinin gelmek üzere olduğu görülüyor.

DualShock’a Dokunmatik Ekran Geliyor

DualShock’a Dokunmatik Ekran Geliyor

Patentteki bilgilere bakıldığında DualShock 4’ün güncellenmiş versiyonuna benzer bir ürün ile karşımıza çıkıyor. Aradaki fark ise kontrolcünün ortasına yerleştirilmiş dokunmatik ve yüksek çözünürlüğe sahip bir ekran oluyor. Sony’nin böyle bir kontrol cihazını kullanıma sunma imkanı pazarda büyük ses getirecektir.

Gelen bilgiler DualShock’un ortasında yer alacak dokunmatik ekran ile PlayStation üzerindeki kontrolün artırılmasını amaçladığı yönünde. Patentin ortaya çıkmasıyla beraber insanların aklında yeni cihazın hangi konsol için kullanıma sunulacağı sorusu belirdi.

Dokunmatik Ekranlı DualShock Hangi Konsola Gelecek

Dokunmatik Ekranlı DualShock Hangi Konsola Gelecek

Merak edilen konuların başında dokunmatik ekranlı DualShock’un hangi konsola geleceği olmakta. Sony bu konsolu PlayStation 4 için alternatif bir cihaz olarak piyasaya sürebilir. Ya da yakın gelecekte gelmesi beklenen PlayStation 5’in dokunmatik ekranlı kontrol cihazı ile sunulması ihtimal dahilinde.

Burada Sony Ar-Ge’nin nasıl bir karar alacağı merak konusu. Bilindiği teknoloji devi şirketleri pek çok ürüne dair patent başvurularında bulunurlar. Bu başvurulardan bir kısmı hayata geçerken bir kısmı ise patentinin alındığı ile kalır. Sony’nin dokunmatik ekranlı DualShock hamlesiyle ilgili bir süre daha beklemek ve somut gelişmeleri izlemek gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum