Yatırım yapmaya başla!

Sony CEO’su PlayStation 5 için Oyun Geliştirmenin Daha Kolay Olduğunu Söyledi

Sony CEO’su Jim Ryan, PlayStation 5 için oyun geliştirmenin önceki konsollara göre daha kolay olduğunu söyledi.
Sony CEO’su PlayStation 5 için Oyun Geliştirmenin Daha Kolay Olduğunu Söyledi

Japonya merkezli teknoloji şirketi Sony, oyun sektörüne en büyük yatırım yapan firmalardan biri konumunda. Şirket bilindiği üzere PlayStation konsolarının geliştiricisi ve bizzat kendi imzası olan pek çok oyun ile tanınıyor. Geçtiğimiz günlerde paylaşılan veriler ışığında PlayStation 4’ün satış rakamı ile yeni bir rekora imza attığı ortaya çıkmıştı. Oyuncular bir süredir konsol serisinin yeni oyunu PlayStation 5’e dair heyecanlı bir bekleyiş içerisinde.

Konsolun donanımsal özelliklerine dair pek çok sızıntı bugüne kadar gün yüzüne çıkmıştı. Gelen son haber ise resmi ağızdan oldu. Sony CEO’su Jim Ryan, beklenen PlayStation 5 için çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ryan vermiş olduğu demeçte PS5 için oyun geliştirmenin zannedilenden çok daha kolay olduğunu söyledi.

Sony’nin Patronundan PS5 Açıklaması

Sony’nin Patronundan PS5 Açıklaması

PlayStation 5’e dair resmi bir tanıtım bugüne kadar gerçekleşmedi. Kesin tarih olmamakla beraber yeni konsolun 2020 yılının sonlarına doğru oyuncular ile buluşması bekleniyor. Sony CEO’su Jim Ryan beklenen konsol için geliştiricilerin sevineceği açıklamalarda bulundu. Ryan’a göre PS5 için oyun geliştirmenin daha önce hiç olmadığı kadar kolay olacak. Gelen haberler oyun stüdyolarından olumlu yönde geri dönüşler olduğu yönünde.

Sony CEO’sunun konuyla ilgili açıklamasında “Geliştiricilerden ve dağıtıcılardan duyduğum özellikle bir şey var ki beni çok daha optimist yapıyor. O da PlayStation 5’te kodu çalıştırmanın herhangi bir PlayStation platformuna göre çok daha kolay bulunması.” ifadelerine yer verdi.

Yapılan bu açıklama konsolun çıkması ile beraber oyun geliştirme sürecinin çok daha hızlı olacağını gösteriyor. Bununla beraber AAA kategorisinde gösterilen yüksek kalite oyunların çok daha üstün özelliklere sahip olacağı söylenebilir.

Oyun Çeşitliliği Artacak

Oyun Çeşitliliği Artacak

Halihazırda kullanımda olan PlayStation 4 konsolunda oldukça geniş bir oyun yelpazesinin varlığının olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki yıl çıkması beklenen PlayStation 5 ile beraber bu çeşitliliğin çok daha fazla olması bekleniyor. Özellikle küçük stüdyolara sahip olan oyun geliştiriciler, sürecin kolay olması nedeniyle yeni yapımlarını PlayStation 5’e kolaylıkla entegre edebilirler.

Sony CEO’su ayrıca yeni konsollar için birinci taraf oyun geliştireceklerini sözlerine ekledi. Geçen yıllar içerisinde kullanıcıların PlayStation konsollarına olan bakışın sürekli değiştiğini belirten Ryan, yeni konsolun günümüz teknolojisine fazlasıyla uygun olacağını söyledi.

Sony’nin Kasım ayının sonlarına doğru düzenlenecek olan Black Friday etkinliğine özel planları olduğu belirtiliyor. Ancak bu planların ayrıntısına dair bir açıklama mevcut değil. Tahminler şirketin oyunlarda önemli indirimler gerçekleştireceği yönünde. Önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen PlayStation 5 için Sony’den belirli zaman aralıkları ile yeni açıklamalar yapılması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum