Yatırım yapmaya başla!

Sony CEO’su PlayStation 5’in İki Farklı Seçenek ile Gelmesini Değerlendirdi

Sony CEO’su Jim Ryan PlayStation 5’in iki farklı modele sahip olmasına dair açıklamalarda bulundu.
Sony CEO’su PlayStation 5’in İki Farklı Seçenek ile Gelmesini Değerlendirdi

Bu yıl yeni oyun konsollarının hayatımıza gireceği bir yıl olacak. Sony ve Microsoft’un yeni konsolları üzerinde çalıştığı biliniyor. Geçtiğimiz günlerde teknoloji devi Sony uzun zamandır beklenen oyun konsolu PlayStation 5’in tanıtımını gerçekleştirdi. Etkinlikte daha önceden sızdırılan pek çok özellik doğru çıktı ve PS5’in teknik özelliklerine dair bilgi sahibi olduk.

Bununla beraber ilk kez konsolun tasarımı da gözler önüne serildi. Önceki modellere göre çok farklı bir tasarıma sahip olan PS5, görenlerin epey dikkatini çekmiş durumda. Sosyal medyada konsolun farklı tasarımı için sayısız yorum yapıldı.

Ancak kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan birisi olan PlayStation 5’in fiyatına dair bir açıklama yapılmadı. Daha önce paylaşılan raporlarda PS3’ün 599 dolarlık fiyatı kaynak gösterilerek PS5’in de bu fiyat ile çıkacağı iddia edilmişti. Sony CEO’su bu konuya dair açıklamalarda bulundu.

Sony CEO’sundan PS5 Açıklaması

Sony CEO’sundan PS5 Açıklaması

Teknoloji devi geçtiğimiz günlerde düzenlediği tanıtımda iki farklı PlayStation 5 modeli gösterdi. Bu modellerden birisi standart PS5 olurken bir diğeri ise PS5 Digital Edition oldu. Digital Edition’un standart modele göre içerisinde disk bölmesi bulunmuyor olması. Yani bu konsolun oyunları sadece dijital mecralar üzerinden satın alınacak ve yüklenecek. Bu modelin standart sürüme göre daha ucuz olacağı belirtiliyor.

Etkinlikte PS5’in fiyatına dair meraklar giderilmedi ancak iki farklı model sunulmasıyla ilgili Sony CEO’su Jim Ryan bazı açıklamalarda bulundu. Ryan açıklamasında “Genel kanı ve geçmiş, bizim iş kolumuzun resesyona daha dayanıklı bir iş olduğunu gösteriyor. Ancak bence bu durum, değer eşitliği hakkında odaklanmamız gerekliliğini daha açık hale getiriyor” ifadelerine yer verdi.

Bilindiği üzere son dönemde tüm dünya Corona virüsünün olumsuz etkilerine karşı mücadele ediyor. Toplamda 7.6 milyon insanın yakalandığı virüs nedeniyle 425 bini aşkın kişi hayatını kaybetti. Bu durum konsol üretiminde de geçmiş yıllara göre aksamalar yaşanmasına neden oluyor.

Müşterilerine farklı seçenekler sunmak istediklerini belirten Ryan, “Kullanıcılarımızın büyük çoğunluğu dijital olarak satın almayı tercih ediyor. Sürekli olarak deneyip sürekli yaptığımız şeyi yapabileceğimizi düşündük ve yine bir seçenek sunduk” diye konuştu.

PS5 Tanıtımında 3D Model İddiası

PS5 Tanıtımında 3D Model İddiası

Geçtiğimiz gün düzenlenen PS5 lansmanı dijital mecralar üzerinden milyonlarca kişi tarafından takip edildi. Yapılan tanıtım sonrası Twitter’da yeni iddialar ortaya çıktı. Etkinlikte konsol için gelecek oyunlara dair çok sayıda bilgilendirme yapıldı. Konsolun geliştirme sürecine dair bilgilendirmede bulunan yetkililere dair çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Twitter kullanıcısı Ben Geskin, tanıtımda görünen kişilerin 3D animasyon yöntemiyle yansıtıldığını iddia etti. Görünen kişilerin gerçek kişiler mi olduğu yoksa PS5’in gerçek zamanlı render görüntüleri ile yansıtıldığı merak ediliyor.

Bu konuyla ilgili farklı görüşler bulunuyor. Görüntülerde kişilerin hareketlerinde robotik hareket hissi dikkat çekiyor. Bu da farklı iddiaların ortaya çıkmasına neden oldu. Sony’den bu konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. İlerleyen günlerde lansmanla ilgili merak edilen detayların açıklanması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum