Yatırım yapmaya başla!

Sony Rakipleri ile Arasındaki Çapraz Platform Engeline Fortnite ile Son Veriyor

Teknoloji devi Sony, yaptığı son duyuru ile PlayStation 4 kullanıcılarının diğer platformlardaki oyuncular ile bir araya gelebileceğini açıkladı.
Sony Rakipleri ile Arasındaki Çapraz Platform Engeline Fortnite ile Son Veriyor

PlayStation 4’ün üreticisi Sony, bilindiği üzere kendi kullanıcılarının başka platformlarda yer alan kullanıcılar ile eşleşmesine izin vermiyordu. Özellikle son yılların en popüler oyunlarından biri olan Fortnite kullanıcıları bu durumdan dolayı Sony’e adeta ateş püskürüyordu.

Bu durum Fortnite’ı PS4 üzerinden oynayan oyuncuların deneyimine önemli derecede zarar vermekte idi. Bugüne kadar kullanıcılardan gelen tüm taleplere rağmen Sony olumsuz cevap veriyor ve platformlar arasında geçişe izin vermiyordu. Ancak Japon teknoloji devi inatçı tavrından vazgeçti ve kendi bünyesindeki oyuncuların rakip platformlarda oyun oynamasına izin vereceğini açıkladı.

Sony’den Beklenen İzin Çıktı

Sony’den Beklenen İzin Çıktı

Bugüne kadar gelen talepler karşısında geri adım atmayan Sony, PlayStation 4 kullanıcılarının cross-platform desteğinden yararlanacağını duyurdu. Şirket şu duyuru ile kullanıcılarına beklenen müjdeyi verdi. “Kapsamlı bir inceleme süreci sonrasında Sony Interactive Entertainment, üçüncü parti oyun yapımcıları için cross-platform desteğini sunmaya karar verdi. PS4 oyuncularının uzun süredir bunu beklediklerini biliyorduk ve kitlemizin sabrı için teşekkür ederiz.”

Kullanıcılardan gelen talep üzerine bu alanda ilk adım Epic Games’ten gelmişti. Şirket daha önce yaptığı açıklama ile PlayStation 4 ve PC oyuncularının Fortnite’ta bir araya geleceğini belirtmişti. Yeni yayınlanacak beta sürüm ile Fortnite’ı, PS4, Android, iOS, Nintendo Switch ve Xbox One oyuncuları aynı noktada buluşacaklar.

Diğer Oyunlar için İzin Yolda

Diğer Oyunlar için İzin Yolda

Sony’nin uzun zaman süren inadından vazgeçmesi ve Fortnite üzerinden çapraz platform işlevine izin verecek olması oyun dünyası adına büyük bir gelişme olarak tanımlanıyor. Bilindiği üzere Microsoft ve Nintendo’nun izin ermesine rağmen Fortnite ve Minecraft gibi oyunlarda, çapraz oyun deneyimine Sony izin vermiyordu.

An itibari ile Sony, Fortnite oyununda söz konusu izni vererek ilk adımı atmış oldu. Gelen haberler Sony’nin Fortnite için vermiş olduğu bu desteği, önümüzdeki günlerde başka oyunlar için de verebileceği yönünde.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum