Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Sony Bilgisayar Platformu için Daha Fazla Oyun Geliştireceğini Açıkladı

Japonya merkezli teknoloji ve oyun devi Sony, PC için daha fazla oyun geliştireceğini açıkladı.
Sony Bilgisayar Platformu için Daha Fazla Oyun Geliştireceğini Açıkladı

Video oyun endüstrisinin geçtiğimiz yıllardan bu yana büyük bir gelişim içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. PlayStation ve XBox konsollarının yanı sıra akıllı telefonlar ve PC ürünleri için çok sayıda oyun geliştiriliyor. Dünyanın önde gelen oyun şirketleri farklı platformlar için çok sayıda oyun üzerinde çalışıyor Bu şirketlerden birisi ise Sony olmakta. PlayStation’un geliştiricisi olan şirket aynı zamanda çok sayıda oyunun da yaratıcısı konumunda.

Dolayısıyla bugüne kadar Sony’nin geliştirdiği oyunların büyük bölümünü PlayStation için sunduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber PC için de şirketin oyunları bulunuyor. Ortaya çıkan bir rapor Sony’nin ilerleyen dönemde PC kullanıcıları için daha fazla oyun sunacağını işaret ediyor. Japonya merkezli teknoloji şirketinin gelirlerinin önemli bir bölümünü oyun sektöründen sağladığı belirtiliyor.

Sony’den PC Kullanıcılarını Sevindiren Açıklama

Sony’den PC Kullanıcılarını Sevindiren Açıklama

Sony tarafından hazırlanan rapor ilerleyen dönemde PC oyuncuları için daha fazla oyun geleceğini gösteriyor. Şirket daha önce Death Stranding ve Horizon Zero Dawn gibi popüler oyunları PC kullanıcıları için sunmuştu. Ancak gelen açıklamalar bu oyunlara önümüzdeki dönemde yenilerinin ekleneceğini gösteriyor. Bu oyunların hangilerinin olacağı ise şu an için bilinmiyor.

Şirketten yapılan açıklamada, “Hedeflenen sonuçlar arasında aktif kullanıcılarda büyüme, daha güçlü elde tutma ve genişletilmiş nakit akışının beklenebileceği daha kısa bir nakit dönüştürme döngüsü yer alır. Karlılığımızda daha fazla büyümeyi teşvik etmek için 1. taraf oyunlarımızı PC platformuna genişletmeyi keşfedeceğiz.” ifadelerine yer verildi. Şirket halihazırda PS Plus ve PS Now gibi çevrimiçi servislerinde milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor.

Ancak PC tarafında pazar payının daha da artırılması hedefleniyor. Bu sayede aktif kulanıcı sayısında, karlılık oranlarında ve nakit akışında büyük artış yaşanacağı belirtiliyor. Sony halihazırda PC tarafında yer alan popüler oyunların kendisini daha iyi olmaya zorlayacağını düşünüyor. Bu nedenle şirketin sıkı bir rekabet içerisine gireceğini söyleyebiliriz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum