Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Dünyada Üretilen Son Saab 9-3 Aero Turbo4 Satılıyor!

İsveçli Saab'ın kaza testlerine ürettiği ve reklam çekimleri için kullandığı son üretim 9-3 Aero Turbo4 satılıyor.
Dünyada Üretilen Son Saab 9-3 Aero Turbo4 Satılıyor!

İsveç’in ve dünyanın en özel otomobil markalarından olan Saab, çıkamadığı mali krizler sonrasında üretimini durdurmuştu. Scania ve General Motors ile olan ortaklığının ardından Saab, İsveç milli elektrikli araç şirketi NEVS tarafından satın alınmıştı. Yeni şirket markanın modeller üzerindeki kalıplaşmış yapısını bozmadan, 9-3’ün elektrikli bir model olarak piyasaya yeniden çıkarılmasına çalışılmıştı.

Geçtiğimiz sene Saab 9-3’ün kalan tek Vagon versiyonu sıfır şekilde satışa çıkartılmıştı. Üzerinde bir mazi taşıyan markanın üretim yapmıyor olması da onu günümüzde değerli olmasını sağlıyor. Carscoops‘un yer verdiği ve  Bilwed açık artırmada satılacak son üretim 9-3’e yer verildi. Detaylar aşağıda;

Satılık 9-3, 420 örnekten birisi.

Satılık Son Üretim Saab 9-3 Aero Turbo4NEVS’in satışa çıkardığı 9-3 Aero Turbo4’nun serinin çarpışma testleri için üretildiğini söyledi. Test gerçekleştirilmemiş. Anladığımız kadarıyla da güvenlik testi olmadan Saab’ın kapanışı gerçekleşmiş. Aracın durumu ve kondisyonunda bir sıkıntı yok. Üretildiği gibi öylece bırakılmış.

9-3 Aero fotoğrafları İsveç Trollhattan tesislerinde sürülürken çekilmiş. Gümüş sedan için talep olacaktır. Nihayetinde o bir sıfır km Saab!

Sade görünüm altında güzel görüntüler sunan en iyi markalardan birisi Saab’tı.

Satılık Son Üretim Saab 9-3 Aero Turbo4 İsveçAracın kilometre sayacına baktığımızda 66 km rakamını görüyoruz. 66 rakamı da reklam fotoğraf çekimleri ve gelip gitme aralığında olmuştur. Alacak kişiyi çok iyi hissettirecek 9-3 Aero Turbo4’ün kaza testi olmadığı için trafiğe kaydettirilmiş. Çıkışı için 15 Mart 2019 yazılmış.

NEVS’in de kurtaramadığı markanın son üretim 9-3’ün de tatmin edici bir motor kullanılmıştı. Kaputunun altında 2.0L hacimli turbo beslemeli bir motor yer almakta. Aero’nun ürettiği güç 223 beygir. Aktarımlar da ön tekerleklere 6 ileri otomatik şanzımanla gerçekleştiriliyor.

Yüksek torklarla hareket eden Aero Turbo’nun kalkış süresi 8.5 saniye civarlarında. Son sürat ise 225 km/h. En başta satıştan elde edilen tüm fonların, NEVS tarafından İsveç’in West Üniversitesi’nde yürütülen Sürdürülebilir Hareketlilik Bursuna bağışlanacağını söyleyelim.

Açık artırma bürosu Bilwed’in aracın genel durumu, son üretim modeli olması gibi noktaları dikkate alarak belirlediği fiyat, 350.000 İsveç Kronu (35.294 ABD Doları) ile 450.000 Kron (45.378 ABD Doları) arasında. Fiyatı Avrupa veya Amerika’da sıfır bir araç alabilir. Ancak Saab’ın reklam çekimlerine kullandığı ve kalan son örneği için biraz az geldi.

Bunun bir Mercedes veya BMW olduğunu düşünemiyoruz. Mesela Mercedes-Benz C Serisi W202‘nin bantlardan inen son aracı olsa, en az 80 bin dolar civarlarında bir satış rakamıyla koyulacağına eminiz. Alacak kişi de umarız kıymetini bilir ve nesiller boyunca Saab 9-3 Aero Turbo’yu koruyabilir.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum