Paylaşım

Mercedes A ve GLA Serilerinden Sonra Yeni Nesil “CLA”ya Çalışıyor!


 

Mercedes'in sportif sedanı CLA, yeni nesline dair korsan resimleri gösterildi. İşte detaylar...

Alman marka son gösterime girecek modellerinin ayrıntılarını oldukça yavaş tempoda sindirerek bizlere sunmuştu. İşin aslı CLA’nın ne durumda olduğu ve değişim konusu bayadır gündeme gelmemişti. Carcoops‘un yakaladığı casus fotoğraflara bakılırsa yeni kasa CLA‘nın test sürüşlerinde olduğunu görüyoruz.

Bizler konumuz olduğunu için CLA sedan modelinin arka plana atıldığını düşünüyorsak bunun tek nedeni SUV’a ağırlık verilmesi ve GLB 4X4 adında yeni bir aile üyesinin katılacağına yoruyoruz. Casus resimlere bakılırsa Mercedes herhangi bir ipucu verme taraftarı değil. Üzgünüz ama biz nasıl olacağı konusunda tahminler yürütebiliyoruz.

Prototipte çoğu ayrıntılar gizlenmiş.

2020 Mercedes CLA İlk Resimler

Bizimde aynı şekilde katıldığımız tahminler; CLA’nın yeni far ve ızgara yapısıyla gösterilen CLS‘den alınacak yüz hatlarının naklini bekliyoruz. Profiline doğru yapısının biraz değişerek, yine arka farlarını CLS stilinde olabilir.

Neresinden fark ettiğimizi söyleyecek olursak 2014 yılında çıkan 1. neslinin arka doğru coupe oluşumları, 2. nesilde biraz daha tavanı yükseltilmiş olduğunu görüyoruz.

İç yapısında aynı yeni A Serisinde olduğu gibi bir kokpit bekleniyor.

2020 Mercedes CLA Kokpit Görüntüsü

Alman marka Mercedes-Benz User Experience altında kullanıcı deneyimine yönelik yaptığı MBUX’la 10.25 inç ekran bilgi eğlence ekranı ile gelecek.

CLA’nın aşağı yukarı hangi motorla geleceği belli.

Yeni nesil A Serisinin de düşünülen hacim ve güç konusunda iddialı 1.3L TCE Renault tabanlı motorun olacağı söylendi. Ayrıca güç temsilcisi CLA45 AMG’de 2.0L 400 hp geçen bir motor geleceği de söyleniyor.

45 AMG’nin denilinen rakamlarda çıkması durumunda Audi RS3 ve BMW M2 klasmanında ortalık biraz karışabilir. Beygir rakamını 400 olarak düşünürsek; eskisine göre +40 hp’lik bir artış söz konusu. 4.6 hızlanma değeri de yine ortalama 4.3 sn civarlarına geleceğini düşünüyorum.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın