Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Son Halka Arzdan Birinde Daha Endeksler Açıklandı

Borsada yatırımcı sayısını artıracak halka arza imza atan ve hisseleri yarından itibaren işlem görmeye başlayacak olan Vera Konsept GYO hakkında açıklama geldi.
Son Halka Arzdan Birinde Daha Endeksler Açıklandı

Vera Konsept Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin borsada işlem göreceği endeks bilgilerine ilişkin Borsa İstanbul’dan açıklama geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan açıklamada, VRGYO hisse koduyla borsada işlem görecek olan Vera Konsept GYO’nun yarından itibaren işleme başlayacağı kaydedildi.

150 milyon TL olan mevcut sermayesini 55 milyon TL artırarak 205 milyon TL’ye yükselten ve 18-19-20 Ekim 2023 tarihlerinde 15,78 TL liradan halka arz edilen şirketin Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacağı belirtildi.

Açıklamada, “BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Katılım Tüm, BIST Mali ve BIST Gayrimenkul Y.O. endeksleri kapsamına dahil edilecek olup, endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısı 205.000.000 ve fiili dolaşımdaki pay oranı ise yüzde 27 olarak dikkate alınacaktır” denildi.

Vera Konsept GYO Hakkında

2018 yılında Vera Grup Mühendislik A.Ş. unvanıyla kurulan ve bu yıl Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından aldığı izinle gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşen Vera Konsept, arazi yatırımlarına ağırlık vermektedir.

Konut projelerine imza atan şirket, kentsel dönüşümün yanı sıra lüks konut projelerine de yoğunlaşmaktadır.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu