Yatırım yapmaya başla!

Son Bir Yılın En Çok Kazanan Ünlüleri Açıklandı

Ünlü ekonomi ve iş dünyası dergisi Forbes tarafından her yıl hazırlanan, yılın en çok kazanan ünlüleri listesi belli oldu. Dünyanın en çok kazanan 100 ünlüsünden oluşan listenin zirvesinde, Amerikalı rapçi Sean Combs yer alıyor.
Son Bir Yılın En Çok Kazanan Ünlüleri Açıklandı

İş dünyası ve ekonomi denince akla ilk gelen basın organı kuşkusuz ki Forbes dergisidir. Her yıl dünyanın en çok kazananları, en zenginleri, en çok vergi verenleri, en çok yatırım yapanları, kısacası iş dünyasıyla alakalı her şey Forbes dergisi tarafından hazırlanan listelerle iş dünyasına duyurulur. ABD’li ekonomi ve iş dünyası Forbes, dünyanın en çok kazanan 100 ünlüsünü açıkladı. Listenin en başında “Diddy” lakaplı, Amerikalı sanatçı Sean Combs yer alıyor.

Forbes her yıl en çok kazanan ünlüler listesini yayınlıyor. Bu yılın en çok kazanan ünlüsü ise Sean Combs olarak açıklandı. Combs, Haziran 2016 ve Haziran 2017 arası dönemde, 130 milyon dolarlık gelir elde ederek, dünyanın en çok kazanan ünlüsü oldu. Rapçiliğinin ve prodüktörlüğünün yanında plak şirketi de olan Combs, yine Forbes’e göre Amerika’nın en zengin rapçisi konumunda. 48 yaşındaki Sean Combs’un, 2012 Forbes verilerine göre 550 milyon dolarlık serveti bulunuyor. Sean Combs 2015 yılında da en çok kazananlar arasında yer alıyordu.

Listenin ikinci sırasında yer alan isim 105 milyon dolarlık kazanç ile Beyonce oldu. Müzik dünyasının en çok kazanan kadın şarkıcılarından biri olan Beyonce, en çok sevilen ve dinlenen şarkıcılardan biri. Amerikalı müzisyen ve oyuncu olan Beyonce, sergilediği performanslar ile her zaman gündemde olmayı başaran isimlerden biri.

Dünyanın en çok kazanan 100 ünlüsünde üçüncü sırada yer alan isim bir yazar. Dünyaca ünlü fantastik roman serisi Harry Potter’ın yazarı J.K. Rowling 95 milyon dolarlık kazancıyla listenin üst sıralarında yer almayı başardı.

Dördüncü sırada yer alan isim yine müzik dünyasından. Kanadalı şarkıcı Drake, 94 milyon dolara ulaşan geliriyle, yılın en çok kazanan ünlülerinden biri oldu.

Listede Futbolcular da Var!

Haziran 2016-2017 arasını kapsayan dönemde en çok kazanan ünlüler arasında futbolcular da var. Listenin beşinci sırasında yer alan isim Portekizli ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo. Mesleğinin altın çağını yaşayan, 32 yaşındaki futbolcunun bu yıl elde ettiği gelir 93 milyon dolar civarında. Ronaldo aynı zamanda 2015 yılı itibariyle 227.95 milyon dolarlık servetiyle, dünyanın en zengin futbolcuları arasında birinci sırada yer alıyor.

100 kişiden oluşan listenin %20’si Avrupa’dan, %5’i Asya’dan oluşuyor. Büyük kısım ise ABD’li isimlerden meydana geliyor. Forbes’e göre 100 ünlünün bir yıl içerisinde elde ettiği gelirin toplam değeri 5 milyar 150 milyon dolar civarında. Listenin ilk 10’unda yer alan isimler ise sırasıyla şöyle; 92 milyon dolar ile The Weeknd, 90 milyon dolar ile Howard Stern, 88 milyon dolar ile Coldplay, 87 milyon dolar ile James Patterson ve 86 milyon dolar ile LeBron James oldu.

Listede yer alan ünlü isimlerden; Rihanna 36 milyon dolar, Usain Bolt 34.2 milyon dolar, Britney Spears 34 milyon dolar, Kim Kardashian 45.5 milyon dolar ve Lionel Messi 80 milyon dolar yıllık gelire sahip.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum