Yatırım yapmaya başla!

Siyah Altın Sayesinde Yılda 60 Bin Lira Kazanan Türk Girişimci!

Harun Sular isimli girişimci, organik gübre üretiminden namı diğer siyah altından yılda 60 bin lira kazanıyor. İşte ayrıntılar…
Siyah Altın Sayesinde Yılda 60 Bin Lira Kazanan Türk Girişimci!

Kendi işinin patronu olmak isteyen insanların sayısı her geçen gün biraz daha artarken, aynı doğrultuda girişimcilik planlarını hayata geçirenlere de tanık oluyoruz. Bazen istediği şeyin yıllarca hayalini kurmuş insanların başarı hikayelerine, bazen de karşılarına çıkan fırsatları değerlendirmeyi bilenlerin girişimcilik öykülerine rastlıyoruz. Dünyanın hemen her yerinde geçerli olan bu durum, kişilerin isteklerine ve ellerindeki imkanları nasıl kullandıklarına bağlı olarak gelişiyor.

Örneğin; Stephanie Lee isimli gezerken para biriktiren seyahat bloggerı tutkusunu para kazanma yöntemi olarak nasıl kullanacağını bilmiş. Öte yandan, Semra Ünal isimli 3 çocuk annesi kadın elindeki imkanları değerlendirerek, başarılı bir incir cipsi üreticisi olma fırsatını yakalamış. Şimdi bahsedeceğimiz Harun Sular isimli girişimci de çoğumuza iğrenç gelen solucanlar ile yılda 60 bin lira gelir elde etmeye başlamış.

Kahramanmaraş’ta Harun Sular isimli girişimci siyah altın olarak adlandırılan organik gübre üretimiyle binlerce lira kazanıyor.

Siyah altın üreten Harun Sular

Bu hikayenin başlangıcı da epey ilgi çekici. Çünkü Harun Sular, ülkemizde hızla gelişen bir sektör olarak gösterilen solucan gübresi üretimi yapmaya aniden karar vermiş. Az sermaye ile yapılabilecek karlı iş fikirleri arasında da gösterilen solucan gübresi üretiminin, yatırımcısının kazancını hızla arttırabileceği bir yöntem olduğunu da meraklıları için ayrıca belirtelim.

Bir arkadaşının küçük bir alımla solucan gübresi üretimine başladığını gören Sular, fikirden etkilenerek bu iş hakkında araştırma yapmaya başlamış.

Solucan gübresi üreticisi girişimci

Sadece 3 gün içinde kararını vererek “siyah altın” olarak adlandırılan solucan gübresi üretimi için kolları sıvamış ve 5 gün içinde tesisini kurmuş.

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde 1000 metrekare alana kurduğu tesiste, üretime 2 ton solucanla başlayan girişimci, 1 yılda 30 milyon solucana ulaşmış.

1 yılda 30 milyon solucana ulaşmış.

Özellikle Karadeniz Bölgesi’ndeki talebin yüksek olduğunu belirten siyah altın üreticisi, solucan gübresinin çiftçiler için sağladığı yarardan bahsediyor. İlaveten; solucanlara uygun ortam sağladıkları takdirde verimin katbekat arttığını, çoğu kişinin iğrendiği bu hayvanların üreticisine çok daha fazla para kazandırdığını vurguluyor.

Ayda 15 ton organik gübre ürettiklerini belirten girişimci, kilosu 2 lira olan solucan gübresinden yılda 60 bin lira kazanıyor. Neticede, paylaştığımız haberin bu işle uğraşmayı düşünenlere ilham vermesini diliyor, Harun Sular’a da başarılarının devamını diliyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum